Karolina Pilch
Psycholożka / Trenerka TUS / Life Coach

Cenię jakość i dbałość o detale. Kocham minimalizm, dobre jedzenie i slow life.
Żyjąc w obecnych czasach, wszechobecnego kultu wielozadaniowości staram się zatrzymać, być tu i teraz. W ciągłym biegu, bo przecież doba ma tylko 24h a powinna mieć co najmniej 72h zatrzymuje się, aby uważnie zaangażować się w pracę, bo wiem, że liczy się relacja i autentyczna rozmowa. Wierzę, że to klient jest najlepszym źródłem wiedzy o sobie, a moją rolą jest wspieranie go w odnajdywaniu własnych zasobów, efektywnym radzeniu sobie z codziennością i nowymi wyzwaniami. Ważna jest dla mnie otwartość na drugiego człowieka, empatyczne podążanie za klientem i wzajemny szacunek. Janusz Korczak pisał, że nie ma dzieci, są ludzie. Trudności mogą wynikać z niezaspokojonych potrzeb, dlatego tak ważne jest uważne towarzyszenie dziecku, wspieranie jego inteligencji emocjonalnej, sposobów radzenia sobie z różnymi emocjami i prawidłowej komunikacji. Człowiek jest istotą społeczną, dlatego niezwykle istotne jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności społecznych, które pozwalają na satysfakcjonujące bycie częścią grupy.
Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa? Zawsze, gdy coś nas niepokoi, kiedy obserwujemy zmianę zachowania u dziecka, martwią nas jego lęki i fobie, silne huśtawki skrajnych emocji, czy mamy wątpliwości dotyczące prawidłowości w rozwoju, gdy dziecko nie nawiązuje relacji równieśniczych i czuje silny lęk separacyjny, gdy zachodzą zmiany, które mają wpływ na całą rodzinę (rozwód czy trudności w relacji rodziców, przeprowadzka, zmiana środowiska, pojawia się nowy członek rodziny czy umiera ktoś bliski dziecku) i zastanawiamy się jak o tym rozmawiać z dzieckiem i jak mu pomóc, również gdy chcemy budować jego pewność siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości, wzmacniać relacje i świadomie wspierać jego rozwój. Ostoją dziecka jest rodzic, który może znaleźć u psychologa wsparcie m.in. w sposobach komunikacji z dzieckiem, radzenia sobie z trudnymi czy stresującymi sytuacjami. Zawsze warto rozmawiać, szczególnie gdy pojawiają się jakieś wątpliwości, bo bycie rodzicem to wielka sprawa a możliwości wspierania rozwoju dziecka są ogromne.
Pierwsza wizyta poprzedzona jest krótką rozmową telefoniczną (bezpłatną), skupioną na uzyskaniu podstawowych informacji dotyczących dziecka oraz charakteru jego trudności, która pozwala jak najlepiej przygotować się do pierwszego spotkania.
Pierwsze spotkanie odbywa się zawsze bez dziecka – podczas niego zostaje omówiony potrzeby a także uzgodniony cel oraz ewentualne formy pomocy. Ma ono charakter rozmowy i trwa ok. 50 minut.