Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, czyli inaczej mówiąc Wampirzy Lifting.

 

Co to jest wampirzy lifting?

Modny ostatnio zabieg, zwany wampirzym liftingiem, to mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP). Od klasycznej mezoterapii różni się tym, że wstrzykiwanym do skóry preparatem jest własne osocze, pozyskane z wcześniej pobranej krwi.

Działanie zabiegu:

Zabieg ten o przede wszystkim odmładza skórę, wykorzystując własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Głównym jego celem jest poprawa napięcia, tekstury i kolorytu skóry.
W skórę wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe, z którego uwalniają się czynniki wzrostu, na skutek czego namnażają się komórki, tworzą się naczynia krwionośne i nowe struktury kolagenu.
Efekty mezoterapii postępują stopniowo, co jest związane z odbudową włókien kolagenowych. Już po 1-2 tyg. po zabiegu skóra pacjenta staje się bardziej napięta i wygładzona.

Zastosowanie mezoterapii osoczem bogatopłytkowym:

– zabiegi anti-age
– lifting, poprawa napięcia i gęstości skóry
– stymulacja procesów odnowy i regeneracji
– redukcja blizn (również potrądzikowych) i rozstępów
– profilaktyka łysienia
– odmładzanie skóry osób uczulonych lub nadwrażliwych na substancje kosmetyczne (własne osocze nie wywołuje alergii)

Bezpieczeństwo:

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest metodą odmładzania bezpieczną i biokompatybilną. Wynika to z faktu bazowania na własnej krwi klienta, przez co prawidłowo wykonany zabieg nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznych, nietolerancji lub alergii.

Przeciwwskazania:

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest dokładny wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Niektóre z nich to: ciąża, karmienie piersią, choroby krwi, choroby nowotworowe oraz przyjmowanie
antykoagulantów.

Przebieg zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe:

Przed zabiegiem nie są wymagane szczególne przygotowania. Danego dnia należy
zrezygnować z leków przeciwbólowych i rozrzedzających krew.

Osocze jest pozyskiwane z małej próbki krwi przetworzonej przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu medycznego. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi do probówki i odwirowanie. Potem zostają oddzielone płytki krwi i osocze, a kolejnym krokiem jest ostrzykiwanie okolicy zabiegowej.

Po zabiegu należy unikać skupisk bakterii, kontaktu ze zwierzętami. Warto też przygotować świeżą poszewkę na poduszkę do spania. Na kilka po zabiegu dni rezygnujemy z korzystania z sauny, basenu, intensywnych zajęć sportowych.
Zaleca się stosowanie filtrów UV przez 4 tygodnie po zabiegu. W przypadku pojawienie się drobnych siniaków zalecane jest stosowanie preparatów z arniką, a w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień najlepiej stosować preparaty z aloesem.

Częstotliwość:

Zalecana jest seria zabiegowa od 4 do 6 zabiegów co 3-4 tygodnie, co jest ustalane indywidualnie w zależności od stanu i zdolności regeneracyjnych skóry.

Cena zabiegu: 600 zł
Czas trwania: ok. 90 min

Zapisy:

W gabinetach LaLoba w Krakowie, mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym ( wampirzy lifting ) wykonuje specjalistka kosmetologii estetycznej – Krystyna Wawrzyniak.

Wymagane są wcześniejsze zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Agnieszką (nr 609 668 207).

 

 

Comments are closed.

Masaż Kobido Kraków