Loading...

Warsztaty żywieniowe malowanki to kreatywne zajęcia, które łączą naukę o zdrowym odżywianiu z zabawą i sztuką.
Podczas tych warsztatów Dziecko będzie miało okazję na doświadczania żywności, okazję uczyć się, jak przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki, jednocześnie bawiąc się malując i ozdabiając potrawy. Dzięki temu dzieci nie tylko zdobywają nową wiedzę na temat odpowiedniej diety, ale także rozwijają swoje umiejętności artystyczne i kreatywność.
Warsztaty żywieniowe Malowanki będą doskonałą okazją do eksperymentowania z różnymi smakami i kolorami.

Jeśli więc niepokoi Cię to, jak Twoje dziecko je? Wspólny posiłek jest dla Ciebie stresem – Martwisz się, że w jego diecie jest za mało warzyw i owoców, a dieta jest monotonna? – Zastanawiasz się co robić, aby Twoje dziecko chętnie próbowało?
– Jeśli tak, zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 3,5 -6,5 lat.
W czasie warsztatów przygotujemy jadalne farby i pomalujemy palcami. Zrobimy pieczątki z warzyw i owoców. Sprawdzimy co można zrobić z warzyw.
Korzyści z udziału w warsztacie: – budowanie pozytywnych relacji z jedzeniem, – zmniejszenie lęku przed nowym na talerzu, – doskonała zabawa, – doskonalenie umiejętności manualnych i motorycznych, -poprawa wrażliwości sensorycznej dziecka (zmysł węchu, smaku, słuchu, dotyku, wzroku) – zadbamy o stymulację proprioceptywną.

Jeśli Twoje dziecko:

• jest niejadkiem
• lub po prostu interesuje się gotowaniem,
• a może nie lubi wybranych produktów
• ma neofobię pokarmową

Co zyska Twoje dziecko:

• rozwój silnej postawy ciała
• rozwój motoryki małej i dużej
• zmniejszanie nadwrażliwości dotykowej i węchowej
• umiejętności ustne – prawidłowy rozwój mowy i jedzenia
• poczucie własnej wartości i pewności siebie

Prowadzące

Agnieszka Petrów

Biotechnolożka | Dietetyczka kliniczna | Terapeutka karmienia

z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania dietetyk i dietetyk kliniczny (ukończone studia podyplomowe na UJ oraz Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia), terapeutka karmienia (szkolenia „Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej”, „Żywienie dzieci, neofobia, wybiórczość pokarmowa, awersje pokarmowe, ARFID”, „Neofobia pokarmowa i ARFID – podobieństwa i różnice”) oraz terapeuta integracji sensoryczne (edukacja ukończona w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie).

Paulina Grela

Terapeutka karmienia

Pomagam rodzinom dzieci jedzących wybiórczo, o mało urozmaiconej diecie i trudnościach w przyjmowaniu pokarmów. Studiuję logopedię, by poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przyczyn problemów z jedzeniem. Prowadzę warsztaty dla przedszkolaków, mające na celu oswajanie z nowymi produktami w formie zabawy, ekspozycję na nowości oraz możliwość obcowania z żywnością w wesołej atmosferze. Od 5 lat konsultuję i diagnozuję dzieci pod kątem wybiórczości pokarmowej, a także wprowadzam zmiany w sposobie żywienia by czas by przywrócić spokój i radość przy rodzinnym stole

Masz pytania?

Kup online w naszym sklepie:

Data
Sobota 13.4.2024
godz. 9:30 – 10:30

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Centrum Rozwoju Dziecka LaLoba
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
69,-
49,- gdy dziecko chodzi
do któregoś z naszych przedszkoli

Pytania i rezerwacje
tel. +48 570 577 677
recepcja@laloba.pl

Masz pytania?