O nas

LLaloba Care&Activity powstała w 2010 roku przy ul. Dauna jako miejsce dla kobiet na każdym etapie ich życia. Zaczęło się od zajęć dla kobiet w ciąży, potem powstały zajęcia dla kobiet z malutkimi dziećmi, aż wsłuchując się w potrzeby naszych klientek powstały kultowe „Hopsasanki” czyli zajęcia rozwojowo – ruchowe dla dzieci przygotowujące do bezstresowego rozstania z mamą, dzięki którym dziesiątki dzieci bez lęku weszły w życie przedszkolne. Zadowoleni rodzice wielokrotnie sugerowali nam otwarcie przedszkola. Po wielu latach pracy z dziećmi przyszedł ten moment i w 2018 roku otworzyłyśmy drugą lokalizację przy ul. Beskidzkiej, w której prowadzimy kameralne przedszkole integracyjne pracujące wg naszego autorskiego programu wychowawczego.

Zdobyte doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że chcemy rozwijać potencjał związany z pracą z dziećmi. Bardzo dobry odbiór naszego przedszkola przy ul. Beskidzkiej i duża ilość chętnych rodziców zachęciła nas do decyzji o otwarciu drugiej placówki na ul. Dauna 113. Stworzyłyśmy kolejne miejsce, w którym dzieci mają szczęśliwe dzieciństwo i dzięki empatii personelu łagodnie przygotują się na pójścia do szkoły.

Kolejnym ważnym krokiem jest otwarcie CENTRUM ROZWOJU DZIECKA, to miejsce dla dzieci potrzebujących wsparcia lub innej niż standardowa ścieżki rozwoju.

Działamy z pasją i miłością. Tworzymy dobre miejsca. To zadowoleni rodzice i dzieci są tego największym dowodem.

Co nas wyróżnia?

Co nas wyróżnia?
Przedszkole LaLoba to kameralna placówki nastawione na rozwój dziecka przez ruch, relacje i zabawę.

Małe grupy dające poczucie bezpieczeństwa dzieciom i możliwość uważnego dostrzeżenia ich potrzeb przez opiekunów
Przyjazna atmosfera, która pomaga dzieciom w adaptacji oraz wspiera harmonijny rozwój malucha
Minimalistyczne wnętrza w stonowanych kolorach pomagające się skoncentrować i nie powodujące przebodźcowania
Duża dawka ruchu, która jest niezbędna warunkiem do prawidłowego rozwoju dziecka w tym wieku
Łagodna adaptacja, by maluch zaczął swoją przygodę z przedszkolem z jak najlepszymi wspomnieniami
Wykwalifikowana, doświadczona kadra, która z pasją wychowuje i uczy dzieci, a rodziców wspiera poprzez rozmowę, wymianę doświadczeń
Przedszkolna suczka Zetka, dyplomowana dogoterapeutka, która jest źródłem wielkiej radości przedszkolaków
Własny ogródek z placem zabaw
Liczne zajęcia dodatkowe
wliczone w czesne

Na co dzień nasze placówki poświęcają dużo uwagi i czasu na zapewnienie dzieciom trzech bazowych aktywności, które według badań prowadzonych przez psychologów rozwoju są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Zaliczamy do nich:

 1. Codzienna dawka ruchu – w wieku przedszkolnym pojawia się silna potrzeba ruchu, tzw. „głód ruchu”. Idąc za tą potrzebą rozwijamy w dziecku nie tylko sprawność ruchową, ale przyczyniamy się również do rozwoju jego mózgu oraz do późniejszych sukcesów w życiu szkolnym. W naszej placówce dostarczamy na co dzień dzieciom dużo swobodnego (na pobliskim boisku i placu zabaw lub w dodatkowej dużej sali do zabaw ruchowych, która jest częścią przedszkola) lub zorganizowanego ruchu (tory przeszkód, gry zespołowe, zajęcia taneczne, zajęcia ruchowe z elementami SI).
 2. Ćwiczenie umiejętności społecznych – zanim maluch usiądzie w ławce szkolnej warto by poświęcił czas na nauczenie się podstawowych zasad społecznych i ich zrozumienie. Dzieci mają w placówce mnóstwo okazji, by pod czujnym okiem nauczycielek nauczyć się podstawowym umiejętności społecznych, niezbędnych do dobrego życia: m.in. umiejętności dzielenia się zabawkami, używania zwrotów grzecznościowych, regulacji emocji i wyrażania ich w sposób niekrzywdzący nikogo, asertywności i mówienia o swoich potrzebach.
 3. Zabawa – wiek przedszkolny nazwany jest w rozwoju dziecka “wiekiem zabawy”. Przedszkole odpowiada na tę potrzebę dziecka organizując im dużo czasu na zabawę – tę zorganizowaną, która uczy dziecko dostosowania się do reguł oraz tę swobodną, która rozwija wyobraźnię, poczucie wartości i jest doskonała do nauki nawiązywania relacji. Nauczycielki w naszym przedszkolu pamiętają także o tym, że zabawa jest dobrym narzędziem w procesie wychowania dzieci i budowania z nimi więzi

Kameralność Przedszkoli Laloba jest wielką wartością naszej placówki. W Przedszkolu mamy trzy grupy liczące 16 do 19 dzieci. Dzięki tej kameralności maluch ma większe poczucie bezpieczeństwa, a pracownikom daje to szansę indywidualnego podejścia do dzieci, oraz jeszcze lepszego zadbania o ich potrzeby, rozwój i bezpieczeństwo.
Przedszkola Laloba ma świetną kadrę – dobrze wykształcone i doświadczone nauczycielki, które oprócz tego, że są dobrymi pedagogami, są także mądrymi i dobrymi ludźmi. W placówce panuje niezwykle przyjazna atmosfera i szacunek wobec drugiego człowieka.
Na co dzień dużo przygód i radości sprawia nam Zetka – nasz pies dogoterapeuta, który jest częścią przedszkolnego życia.

Ponieważ rekrutacja trwa u nas przez cały rok, możemy bez problemu prowadzić łagodną adaptację dla nowego dziecka. Plan adaptacji jest ustalany z każdym rodzicem indywidualnie biorąc pod uwagę historię i możliwości dziecka oraz możliwości placówki.
Placówka przy ul. Beskidzkiej rozpoczęła swoją działalność w maju 2018 roku i przez pierwszy okres działalności była finansowana w całości ze środków UE. Aktualnie jest ona integracyjnym przedszkolem niepublicznym. Placówka przy ul. Dauna 113 działa od września 2020 roku

Kadra

Grupa „Skrzaty”

Sylwia Mołocznik – nauczyciel / zajęcia z języka angielskiego/ Terapia pedagogiczna
Sylwia Szczypek-Szymacha – pomoc nauczyciela
Monika Gawlik – pedagog specjalny / logopeda

Grupa „Liski”
Magdalena Zachura – nauczyciel
Adrianna Adamek – pedagog specjalny
Kamila Pałka – pomoc nauczyciela ( w trakcie studiów pedagogicznych)
Magdalena Czaja – pedagog specjalny / terapeuta SI  (aktualnie na L4)
Patrycja Łętocha – nauczyciel (aktualnie na L4)

Grupa „Kotki”
Malwina Caba – pomoc nauczyciela
Patrycja Rosiek – pomoc nauczyciela ( w trakcie studiów logopedycznych)
Karolina Olszowska – nauczyciel / Zajęcia j. angielskiego (aktualnie na L4)

Specjalistki
Urszula Woźniczka – psycholog. Terapeuta TUS, Kids Skills
Magdalena Kita – terapeuta SI
Karolina Motyka – logopeda
Anna Ficek – fizjoterapia

Beata Larysz – dyrektor zarządzający
Ewa Tisończyk – dyrektor ds. pedagogicznych
Sylwia Mołocznik – wicedyrektor

Rekrutacja

Rekrutacja w naszym przedszkolu jest ciągła- odbywa się przez cały rok w miarę pojawiania się wolnych miejsc. O przyjęciu do placówki decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby zgłosić dziecko do naszej placówki należy skontaktować się z dyrektor zarządzającą placówek Beatą Larysz poprzez maila rekrutacja@laloba.pl lub tel. +48 570 588 111, zostaną Państwo poinformowani o kolejnych krokach (spotkaniu, oglądaniu placówki, podpisaniu umowy, adaptacji).

O wolnych miejscach informujemy na stronie internetowej oraz na facebooku Przedszkola Laloba. Jeśli akurat nie ma wolnych miejsc w placówce to poprzez wysłanie formularza można zapisać się na listę rezerwową – wtedy poinformujemy Państwa jako pierwszych, że zwolniły się miejsca w naszym przedszkolu.

Czesne

Opłata rekrutacyjna: 1000 zł (jednorazowa; stanowi rezerwację miejsca w przedszkolu płatna do 5 dni po podpisaniu umowy)
Czesne: 1100 zł/mies. (płatne do 10 każdego miesiąca)

W ramach czesnego oferujemy:

 • Całodzienną opiekę (w godzinach: 7-17).
 • 3 kameralne grupy przedszkolne
 • Realizację podstawy programowej, a dla 6 latków przygotowanie do szkoły.
 • 2 sale przedszkolne z odpowiednim wyposażeniem przedszkolnym; dodatkowo wyposażone w oczyszczacze powietrza, klimatyzację, sprzęt muzyczny
  dodatkową dużą salę przeznaczoną tylko do zabaw ruchowych przy ul. Beskidzkiej.
 • Piękny, własny plac zabaw z ogródkiem warzywnym przy ul. Dauna.
 • Opiekę dwóch przedszkolanek w grupie (nauczyciel plus pomoc nauczyciela)
 • Wykorzystanie różnych metod pracy z dziećmi, np. Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn, metodę edukacji muzycznej C. Orffa, metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, edukacji matematycznej prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, pedagogiki zabawy czy rytmiki Dalcroze oraz metody Montessori
 • Wykwalifikowane nauczycielki
 • Zajęcia taneczne i rytmiczne
 • Zajęcia z elementami integracji sensorycznej (przedszkole dysponuje sprzętem do terapii SI, zajęcia prowadzi terapeuta SI )
 • Dogoterapię (z naszym przedszkolnym psem dogoterapeutą Zetką)
 • SensoplastykaⓇ
 • Opiekę psychologa
 • Opiekę logopedy
 • Współpraca z instytucjami takimi jak Biblioteka czy Dom Kultury
 • Zajęcia uczące kreatywności: kulinarne, eksperymenty, doświadczenia kulinarne, z recyklingowymi zabawkami
 • Współpraca z rodzicami: spotkania z rodzicem na temat postępów w rozwoju dziecka; dodatkowe wykłady i warsztaty wspomagające kompetencje wychowawcze rodziców
 • Okolicznościowe imprezy, zabawy, bale oraz występy na Dzień Rodziny i Dzień Babci i Dziadka itp

Dodatkowo płatne:

 • Całodzienne wyżywienie – 20 zł/ dzień (śniadanie 3,- obiad 14,- podwieczorek 3,-. Jest możliwość zamówienia określonych diet w cenie 22,-  . Catering w naszym Przedszkolu zapewnia firma Niezły Ananas.)
 • Wycieczki i wyjazdy oraz okazjonalne warsztaty (np. ceramiczne)
 • Podręczniki dla 5-6 latków
 • Dodatkowe zajęcia zorganizowane dla chętnych

Przedszkola są czynne przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 7- 17. W roku szkolnym 2023/2024 Przedszkole nie pracuje w dni ustawowo wolne od pracy. Przedszkole zamknięte jest 2 tygodnie w wakacje (data podawana jest na zebraniu rodziców we wrześniu) oraz w dniach: 31.10.23; 2.05 .24; 31.05.24; 16.08.24.

Statuty

Kontakt z nami

tel: +48 570 588 111
przedszkole@laloba.pl
rekrutacja@laloba.pl  w sprawach dotyczących przyjęcia do przedszkola

Opinie o przedszkolu LaLoby

Przedszkole La loba to przyjazne miejsce stworzone przez świetnie zgraną, kompetentną i niezwykle ciepłą kadrę pedagogiczną, w którym dziecko czuje się bardzo dobrze. Pod czujnym i opiekuńczym okiem Pań dziecko dynamicznie się rozwija,a przede wszystkim jest szczęśliwe. Dzieci zachęcane są do samodzielności. Bardzo dużo ciekawych inicjatyw ze strony kadry,zabaw połączonych z nauką i mile spędzony czas na świeżym powietrzu. W przedszkolu prowadzi się wiele zajęć poświęconych integracji sensorycznej, która jest naprawdę ważna w funkcjonowaniu i odbieraniu świata małego człowieka. Po przykrych doświadczeniach z innymi placówkami uważam, że jest to jedyne przedszkole, które ma podejście indywidualne do każdego dziecka. Nie ma kategoryzacji,jest ogromna cierpliwość i zrozumienie. Jako mama radosnego i żywiołowego, teraz już prawie 5-latka jak najbardziej polecam. Wiem, że mój syn czuje się tam swobodnie, komfortowo i bezpiecznie. Chętnie wraca tam każdego dnia.

Mama Sebastiana

Najlepsze przedszkole jakie mogłam sobie wyobrazić dla córki…
Wszystkie Panie, które tworzą to miejsce nie dość, że odpowiednio wykwalifikowane to pełne pasji, a co najważniejsze i rzadko spotykane pełne miłości do dzieci. Życze sobie – a przede wszystkim mojej Zoyi- samych tak wspaniałych ludzi na drodze edukacji w jej życiu ❤️

Mama Zoyi

Wybór przedszkola Laloba nie był przypadkowy! Znałam Lalobę od strony klubu dla Kobiet. Zarówno zajęcia jak i obsługa zawsze były na wysokim poziomie dlatego bardzo ucieszyłam się na informacjeo przedszkolu. Po spotkaniu informacyjnym – wiedziałam, że to jest to czego szukam. Integracyjna placówka ! Małe grupy, większa ilość Pań niż w standardowym przedszkolu ! Moja córka uczęszcza do przedszkola od samego poczatku i jest bardzo zadowolona. Lubi zajęcia, bardzo lubi swoje Panie, które nazywa przyjaciółkami. A ja ? Dla mnie najważniejsza jest jej opinia i zadowolenie. Jedyne na co mogę „narzekać” to krótkie godziny otwarcia, bo z reguły Hania płacze, że ona się jeszcze nie pobawiła i nie chce iść do domu

Mama Hani

Do przedszkola lalobowego zapisałam córkę rok temu. Z wielkimi obawami szukałam miejsca, które pomoże mojemu dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji. Córeczka miała bardzo duży problem z rozłąką, z kontaktami z innymi dziećmi, ciężko radziła sobie ze zmianami. Trafiłyśmy idealnie. Panie przedszkolanki z wielką troską, ciepłem i bardzo indywidualnym podejściem do każdego dziecka, pomogły pokonać jej lęki. Z radością patrzyłam jak z zawstydzonego maluszka rodzi się dzielny przedszkolak. Polecam lalobowe przedszkole z pełną świadomością, że jest to idealne miejsce na pierwsze rozstania z rodzicami.

Mama Karinki

Ebooki edukacyjne przygotowane przez doświadczonych pedagogów z Przedszkola Integracyjnego LaLoba

Pomoc w stymulowaniu rozwoju małych dzieci i przedszkolaków. Każdy E- book zawiera ponad 100 pytań- zagadek dostosowanych do wieku dziecka.

Korzystanie z tego e-booka to moc korzyści dla dziecka:
– kształcenie skupienia i koncentracji
– wspomaganie procesów poznawczych
– wspomaganie rozwoju mowy
– spędzanie twórczo czasu ze swoim rodzicem
– świetna zabawa!