Barbara Larwa

Fizjoterapeutka

Jestem certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG) oraz Terapeutką Czaszkowo-Krzyżową w podejściu biodynamicznym. Ukończyłam studia fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Pracuję z kobietami w różnych etapach ich życia – w ciąży, po porodzie, w czasie zmian hormonalnych, ale też w sytuacjach związanych z bólem. Pomagam przy dolegliwościach takich jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, blizny po porodzie, bóle w obrębie miednicy, bolesne miesiączkowanie, endometrioza, czy trudności związane z bolesnym współżyciem.
W ramach terapii czaszkowo-krzyżowej pomagam w łagodzeniu napięć w obrębie układu nerwowego, wspierając naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Terapia ta pomaga w bólach głowy, problemach ze snem, stresie, stanach lękowych oraz przy emocjonalnych trudnościach, traumach czy chronicznym zmęczeniu.
W swojej pracy stawiam na uważność i wsłuchanie się w potrzeby kobiety – zarówno te fizyczne, jak i emocjonalne. Tworzę bezpieczną przestrzeń, w której każda osoba może poczuć się wysłuchana, zrozumiana i zaopiekowana.
Moją misją jest wspierać, edukować i uświadamiać kobiety na temat ich zdrowia – zwłaszcza intymnego. Wierzę, że kiedy kobieta odzyskuje świadomość swojego ciała, odzyskuje też sprawczość, spokój i siłę.

Specjalizuję się w diagnozie i terapii:
  • dolegliwości bólowych w okresie ciąży
  • przygotowanie do porodu (masaż krocza, oddech w porodzie w tym także gwizdek porodowy, pozycje wertykalne i ruchy w czasie porodu, ćwiczenia mięśni dna miednicy, techniki relaksacyjne, edukacja dotycząca przebiegu porodu)
  • po ciąży (terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, terapia mięśni dna miednicy, terapia blizny po CC/ nacięciu/ pęknięciu krocza, nietrzymanie moczu),
  • zmniejszanie dolegliwości w bolesnym miesiączkowaniu, endometriozie, adenomiozie – terapia bólu: bolesne współżycie płciowe (dyspareunia, wulwodynia, pochwica)
  • w przypadku dolegliwości: nietrzymanie moczu, obniżenia narządów rodnych, parcia naglące, zwiększone/ zmniejszone napięcie mięśni dna miednicy
  • w przypadku PCS (zespół przekrwienia biernego miednicy mniejszej) oraz żylaków miednicy
  • edukacja o prawidłowej pracy mięśni dna miednicy, mięśni core w treningu – rehabilitacją przed i po operacjach ginekologicznych
  • bóle napięciowe związane ze stresem i stanami lękowymi/problemy ze snem/migreny/problemy z układem pokarmowym (np. zespół jelita drażliwego, zaparcia)/problemy emocjonalne (np. depresja, trauma)/chroniczne zmęczenie