Ciało + Umysł

Zajęcia skierowana do każdej z  Was, zarówno tych które chcą poprawić ruchomość stawów, poprawiające gibkość, elastyczność mięśni, wzmocnić mięśnie głębokie jak i tych, które borykają się z  kontuzjami i chcą powrócić do formy. To forma zajęć mentalnych dla ciała i ducha, a przede wszystkim dla zdrowia.

Joga

Jeśli potrzebujesz chwili relaksu i oderwania się od codzienności – joga jest dla Ciebie. Zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem. Pozycje zwane assanami wzmacniają, rozciągają i oczyszczają ciało. Joga działa zarówno na ciało jak i duszę. Dzięki niej modelujesz sylwetkę, poprawiasz gibkość, postawę ciała, usprawniasz mięśnie i stawy. Ale to nie wszystko – joga dodaje energii, poprawia samopoczucie, uczy, jak radzić sobie ze stresem. Zajęcia prowadzone metodą B.K.S Iyengara oraz Vinyasa Joga.

Prowadzące
Magdalena Jargut
Magdalena JargutInstruktor Jogi
Alicja Wawrzynek
Alicja WawrzynekInstruktor Jogi

Aerial Joga

Aerial Joga, czyli inaczej Joga w chustach, to fascynująca technika Jogi, która do aktywności wykorzystuje specjalną wertykalną chustę, ciężar ciała i magię grawitacji. Chusta, zawieszona pod sufitem, ogranicza lub całkowicie eliminuje kontakt z podłożem, mimo tego jesteśmy w stanie wykonać w nim niemal każdą jogowa pozycję!
Aerial Joga pomaga zgłębić praktykę, odkryć zupełnie nowe jogowe doświadczenia, nabrać większej świadomości ciała i odkryć jego nowe możliwości. Ma w sobie element akrobatyczny, dlatego też stanowi świetną zabawę. Ćwiczenia z chustą pełnią funkcję nie tylko wzmacniającą, uelastyczniającą ale i relaksacyjną.
Zapraszamy Cię na niezwykłe jogowe doznania, w trakcie których poczujesz, jak unosisz się nad ziemią, odpływasz i lecisz!

Prowadzące
Alicja Wawrzynek
Alicja WawrzynekInstruktor Jogi

Pilates

Zajęcia skierowane do osób, które chcą wymodelować sylwetkę jak i z dysfunkcjami układu ruchu, zwyrodnieniami, wadami postawy ciała, które chcą zobaczyć wymierne efekty i polepszenie samopoczucia ćwicząc metodą Josepha Pilatesa. Metoda ma na celu głównie wzmocnienie mięśni głębokich, wydłużenie struktur mięśni powierzchownych, wyszczuplenie sylwetki bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy ciała, obniżenie poziomu stresu. Specjalny, kompleksowy system ćwiczeń dzięki któremu usprawnisz kondycję całego kręgosłupa. Ruch połączony z rytmem wdechów i wydechów, wykonywany przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Ponadto jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele. Jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje.
Ćwiczenia bez stresu i męki. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Zajęcia dla każdego, bez wglądu na wiek. Ta forma ruchu jest bardzo bezpieczną formą polecaną także osobom po kontuzjach.

Zajęcia Pilates są prowadzone na poziomie początkującym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym.

Prowadzące
Patrycja Baran
Patrycja BaranInstruktorka
Dominika Lalik
Dominika LalikFizjoterapeutka
Przejdź do góry