Ciąża, poród oraz zbliżające się spotkanie z Twoim dzieckiem, to wyjątkowy, ale i niezwykle wymagający moment dla przyszłych rodziców. Pozwól nam poznać Ciebie i przybliżyć Ci najistotniejsze wskazówki dotyczące tego okresu, aby nadchodzące wydarzenia były wspaniałym czasem odkrywania macierzyństwa, bezpiecznie, zdrowo bez niepotrzebnego stresu. Każdy egzamin bywa stresujący. Poród to prawdziwy egzamin z życia – bądź do niego jak najlepiej przygotowana.
Przyjdź na zajęcia z partnerem, zdajcie ten egzamin razem! Spotkania odbywają się w indywidualnie w gabinecie Laloba.

Zapraszamy na indywidualne spotkania z fizjoterapeutką w ramach Indywidualnej Szkoły Rodzenia lub Indywidualnego przygotowania do porodu

Indywidualna szkoła rodzenia

Kiedy najlepiej rozpocząć takie wizyty?

Najlepiej w 3 trymestrze, pomiędzy 6 a 8 miesiącem.

Kto może skorzystać z takiej wizyty?
Czy jeśli planuję poród przez cesarskie cięcie to także mogę skorzystać z takiego spotkania?

Na indywidualne spotkania zapraszamy przede wszystkim Mamy oczekujące na poród drogą naturalną. Zagadnienia pojawiające się na spotkaniach to między innymi: oddech podczas porodu, plan porodu, pozycje porodowe. Mamy mające planowany zabieg cesarskiego cięcia również zapraszamy na spotkanie z fizjoterapeutką. Poruszone zostaną tematy blizny poporodowej, pracy z mięśniami brzucha czy mogącej powstać przepukliny i jak ją rozpoznać. To również bardzo ważne, by Panie przygotowując się do tego typu porodu, wiedziały jak będzie ono przebiegać I robić zaraz po nim by bezpiecznie wrócić do formy.

Jak przygotować się do spotkania?

Spotkanie odbywa się w gabinecie, indywidualnie z fizjoterapeutką. Nie potrzebujesz się do niego specjalnie przygotować, nie wymagamy specjalnego stroju. Dobrze jest mieć wygodne ubranie, jak przy wizycie u fizjoterapeuty.

Jak przebiegają spotkania?

Pierwszą wizytę rozpoczniemy od wywiadu oraz ustalenia planu spotkań. Podczas wizyt fizjoterapeutka wykona również badanie stanu mięśni brzucha, postawy ciała – nad czym mamy pracować.W wersji rozszerzonej przeprowadzone zostanie również badanie mięśni dna miednicy.Kolejne wizyty będą zawierały ćwiczenia oraz zagadnienia, zawarte w programie Indywidualnej Szkoły Rodzenia.

Jakie zagadnienia pojawiają się na wizytach?

Zagadnienia szkoły rodzenia podzielone są na 4 spotkania. W zależności od sposobu porodu, plan spotkań będzie się różnił.Wersja podstawowa obejmuje 3 spotkania zajmująca się zagadnieniami:
– fizjologia porodu naturalnego
– okresy porodu
– pozycje podczas porodu naturalnego
– oddech porodowy
– ból porodowy – farmologiczne i niefarmakologiczne środki przeciwbólowe
– pielęgnacja noworodka
– połóg
– rozejście mięśnia prostego brzucha w ciąży

Wersja rozszerzona zawiera dodatkowe czwarte spotkanie, w którym pojawią się tematy:
– fizjologia karmienia piersią
– badanie mięśni dna miednicy i nauka masażu krocza

Jak jest koszt spotkań?

Pakiet 3 wizyt lub 4 wizyt
860 zł – 3 wizyty lub 950 zł 4 wizyty przy opłacie z góry
300 zł – czwarta wizyta jeśli ktoś się zdecyduje na nią w trakcie kursu

Czy partner może towarzyszyć?

Tak, partner może zawsze towarzyszyć przy każdej wizycie. Jednakże, przy niektórych tematach, dla komfortu przyszłej mamy, proponujemy wizytę bez osoby towarzyszącej.

Ile trwa spotkanie?

Każde spotkanie trwa do 120 minut.

Indywidualne przygotowanie do porodu

Kiedy najlepiej rozpocząć takie wizyty?

Najlepiej  w 3 trymestrze, ok 30 tygodnia, jeśli coś Cię niepokoi wcześniej, lub masz podejrzenie zbyt dużego napięcia, zapraszamy wcześniej.

Kto może skorzystać z takiej wizyty?
Czy jeśli planuję poród przez cesarskie cięcie to także mogę skorzystać z takiego spotkania?

Na indywidualne spotkania zapraszamy przede wszystkim Mamy oczekujące na poród drogą naturalną. Zagadnienia pojawiające się na spotkaniach to między innymi: oddech podczas porodu, pozycje porodowe, nauka masażu krocza, nauka relaksacji mięśni dna miednicy, manualne rozluźnienie mięśni przez terapeutkę. Aby dokładnie omówić te tematy i przygotować się do porodu, możemy podzielić sobie na kilka spotkań.

Jak przygotować się do spotkania?

Spotkanie odbywa się w gabinecie, indywidualnie z fizjoterapeutką Lidią Kaltenberg. Nie potrzebujesz się do niego specjalnie przygotować, nie wymagamy specjalnego stroju. Dobrze jest mieć wygodne ubranie, jak przy wizycie u fizjoterapeuty. Pamiętaj, że spotkanie obejmuje także badanie per vaginum.

Jak przebiega spotkanie?

Pierwszą wizytę rozpoczniemy od wywiadu oraz ustalenia planu spotkań. Fizjoterapeutka wykona również badanie stanu mięśni brzucha, postawy ciała – nad czym mamy pracować. Kolejne wizyty będą zawierały ćwiczenia oraz zagadnienia, na których najbardziej zależy przyszłej Mamie.Zbadamy mięśnie dna miednicy nauczymy się oddychać i jak pracować z ciałem podczas skurczu.

Jakie zagadnienia pojawiają się na wizytach?

W zależności od sposobu porodu, plan spotkań będzie się różnił.Podczas wizyt poruszone zostaną zagadnienia między innymi:
– nauka masażu krocza, (po 34 tygodniu)
– relaksacja mięśni dna miednicy
– manualne rozluźnianie dna miednicy (po 37 tygodniu, w razie potrzeby)
– sprawdzenie mięśnie dna miednicy
– pozycje porodowe
– oddechu porodowy

Jak wygląda koszt spotkań?

Jedno spotkanie 1,5 h 250 zł
Pakiet trzech spotkań 680 zł
W przypadku par (maksymalnie 2 pary) 900 zł

Czy partner może towarzyszyć?

Tak, partner może zawsze towarzyszyć przy każdej wizycie. Jednakże, przy niektórych tematach, dla komfortu przyszłej mamy, proponujemy wizytę bez osoby towarzyszącej.

Ile trwa spotkanie?

Spotkanie trwa 90 minut. Aby dokładnie poznać i przećwiczyć zagadnienia polecamy min 3 spotkania z fizjoterapeutką.

Czy wystarczy jedno czy więcej?

Sugerujemy, aby w przypadku planowanego porodu drogą naturalną były to 3 spotkania, podczas których bez pośpiechu zostaną omówione najważniejsze zagadnienia.

Kiedy można przyjść na spotkanie z fizjoterapeutką po porodzie?

Wtedy kiedy czujesz się na siłach aby wyjść z domu. Najlepiej po tygodniu po porodzie naturalnym jeśli tylko czujesz się na siłach (mięśnie brzucha, napięcie, mobilizacja brzucha). W przypadku zabiegu cesarskiego cięcia sugerujemy wizytę po dwóch tygodniach.

Czy jeśli to moje kolejne dziecko powinnam skorzystać?

Tak, podczas wizyty przeprowadzone będzie badanie mięśni dna miednicy, napięcia
Warto skorzystać z indywidualnego przygotowania do porodu w przypadku nieudanego pierwszego porodu.

Czy są przeciwwskazania do takiego spotkania?

Zachęcamy, aby Panie przygotowujące się do porodu były pomiędzy 6 a 8 miesiącem.
W przypadku wczesnej ciąży, do 2 trymestru, nie ma możliwości wykonania wszystkich badań.
Nie zalecamy spotkań w przypadku choroby, infekcji oraz występującej gorączki.
Inne przeciwwskazania to między innymi: zagrożona ciąża, odklejenie łożyska, ciążą nie przebiegająca fizjologicznie.
Przed przystąpieniem do wizyt z fizjoterapeutką zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym ciąże.

Prowadzące

Lidia Kaltenberg

Mama trójki dzieci. Fizjoterapeutka (UJ – Collegium Medicum) , instruktorka Pilates. Pasjonatka zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Jej pasją jest praca z kobietami w ciąży oraz z kobietami chcącymi bardziej świadomie poznać swoje ciało i dno miednicy. Wierzy, że poprzez odpowiedni ruch i świadomość ciała kobieta jest w stanie cudownie przeżyć ciąże i pozytywnie doświadczyć niesamowitego wydarzenia jakim jest poród.

Magdalena Sornowska | Fizjoterapeutka

Mgr Fizjoterapii Collegium Medicum Uj, akredytowana specjalistka rehabilitacji okołoporodowej PTUG. Troszczę się o kobiety planujące ciąże, te podczas niej, a także po urodzeniu dziecka. Ciąża, miesiączka czy menopauza wcale nie muszą być bolesne i nieprzyjemne, wystarczy tylko być na nie przygotowane.
Uważam, że edukacja związana ze zdrowym dnem miednicy powinna być wprowadzona od najmłodszych lat. Zacznijmy zapobiegać, a nie będziemy musiały leczyć!

Miejsce 
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Kontakt i rezerwacje
tel. 570 577 677
recepcja@laloba.pl

Masz pytania?