Kobiecy trening medyczny

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom  – wiedząc, że każda z Was jest inna i ma inne cele do zrealizowania, stworzyliśmy system zajęć, który ma zarówno przynieść pozytywne efekty w aspekcie zdrowotnym,  jak i pokazać Wam istotę świadomego ruchu dostosowanego do możliwości Waszego ciała. Wybór zajęć z naszego programu pozwoli Ci wrócić do witalności, pobudzić kobiecość oraz uzupełnić Twój plan treningowy o niezbędne elementy potrzebne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Na dłuższą metę nie można lekceważyć ograniczeń oraz dolegliwości jakie sygnalizuje nam ciało, po długotrwałych codziennych obciążeniach – zadbaj o niego całościowo i daj mu szansę na prawidłowe funkcjonowanie – pozwól sobie na zastrzyk energii i dobroczynne działanie dozowanej odpowiednio dawki ruchu.

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia skupiające się przede wszystkim na wzmacnianiu mięśni posturalnych, które odpowiadają za utrzymanie ciała w pozycji pionowej, a tym samym za prawidłową postawę. Są nimi mięśnie: brzuchaty łydki, czworogłowy uda, pośladkowy wielki, prosty brzucha oraz prostownik grzbietu. Naszym celem jest równomierne wzmocnienie tych mięśni, aby długo cieszyć się zgrabną sylwetką i brakiem dolegliwości wynikających z niskiej wytrzymałości poszczególnych partii. Dzięki dużej ilości mobilizacji i rotacji, zajęcia wpływają także na zwiększenie mobilności w stawach oraz w obrębie kręgosłupa. Ćwiczeniom towarzyszy energetyczna muzyka, ale tempo jest utrzymywane na komfortowym poziomie, w którym mamy szansę na skupienie na ruchu oraz poprawne technicznie wykonywanie ćwiczeń.

Ogromnym atutem zajęć jest automasaż powięzi. Powięź jest błoną zbudowaną z tkanki łącznej, która otacza wszystkie nasze mięśnie, stawy, ścięgna, kości, narządy i tworzy siatkę podskórną, która ma za zadanie łączyć „wszystko” w całość jak i pełnić rolę amortyzacji podczas ruchu. Powięź otacza i zespaja każdą komórkę ciała ze sobą, nadaje mu kształt, nadając nam całą postawę oraz podparcie, jest również drogą przewodzącą dla układu nerwowego. Autorozluźnianie międzypowięziowe, jest efektywną techniką rozluźniania napięcia i zrostów w mięśniach oraz otaczających je powięzi. Poprzez automasaż następuje rozluźnienie powięzi i jej stymulacja, ważnym elementem jest uwalnianie punktów spustowych ( to coś w rodzaju „węzłów”, które tworzą się we włóknach mięśni, są one podczas masażu szczególnie bolesne i często promieniuje do innej części ciała, powstają na skutek długotrwałego stresu , przemęczenia, urazów, przeciążenia treningowego oraz nieprawidłowej postawy i błędnych wzorców ruchowych). Do masażu używamy rollerów(wałków) oraz piłeczek tenisowych i duoballi (podwójnych piłeczek).
Cel automasażu: polepszenie zakresu ruchu, zmniejszenie bólu mięśniowego, zwiększenie mobilności i gibkości mięśnia, usprawnienie rekonwalescencji, lepsze ukrwienie i odżywienie organizmu, redukuje zgromadzone napięcia i bolesność mięśnia

Prowadzące
Aleksandra Kąkol
Aleksandra KąkolInstruktorka / Trenerka personalna / Fizjoterapeutka
Dominika Lalik
Dominika LalikFizjoterapeutka
Aleksandra Łabuda
Aleksandra ŁabudaFizjoterapeutka
Kinga Pasternak
Kinga PasternakInstruktorka

Pilates + dno miednicy

Spokojne zajęcia na bazie ćwiczeń metody Pilatesa, które zmuszają do myślenia i koncentracji na swoim ciele. Opracowany zestaw ćwiczeń pobudza mięśnie głębokie, co prowadzi do poprawy naszej koordynacji, wzmocnienia i rozciągnięcia ciała – jest świetną formą profilaktyki i rehabilitacji osłabionych mięśni dna miednicy.
Dno miednicy to swoisty „hamak”, który utrzymuje od spodu nasz tułów i stabilizuje narządy wewnętrzne. Jest on przymocowany do spojenia łonowego, kości guzicznej i guzów kulszowych, stanowiących rusztowanie dla tych mięśni. Opadanie narządów, przebyte porody, nadwaga, niedobór estrogenów, zażywanie leków czy praca fizyczna, powodują osłabienie i niewydolność mięśni dna miednicy, a to w konsekwencji prowadzi do problemów z nietrzymaniem moczu, a w zaawansowanym stadium do obniżenia narządów w dolnej części podbrzusza. Najbardziej skuteczny i nieinwazyjny sposób uniknięcia powyższych dolegliwości, jakim jest trening dna miednicy, zalecany jest zarówno kobietom młodym, jak i starszym.
Trening dna miednicy przynosi bardzo dobre rezultaty w okresie okołoporodowym – przygotowuje krocze do porodu, a po porodzie pomaga zregenerować zmęczone i obciążone ciążą mięśnie. Jest nauką świadomego napinania i rozluźniania mięśni krocza, w celu ich wzmocnienia i poprawy elastyczności. Wykwalifikowany trener, poprzez wizualizacje, pomoże zrozumieć pacjentce jak ćwiczyć oraz jak dbać o dno miednicy na co dzień.

Prowadzące
Lidia Kaltenberg
Lidia KaltenbergFizjoterapeutka / Instruktorka
Patrycja Baran
Patrycja BaranInstruktorka

Rozciąganie z rolowaniem

To zajęcia skierowane dla wszystkich osób zainteresowanych uzupełnieniem rozciągania o automasaż. Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka bazująca na stretchingu dynamicznym, aby przygotować ciało do ćwiczeń z wykorzystaniem piankowych wałków (rollerów) oraz piłek przeznaczonych do masażu. Trening ten oddziałuje nie tylko na mięśnie, ale również na powięź, dlatego jego efektem jest zwiększenie mobilności oraz uczucie większej swobody i miękkości w ciele bez wykonywania wymagających ćwiczeń w końcowych zakresach ruchu np. szpagat. Wałki i piłeczki są powszechnie wykorzystywane przez sportowców, ale są też zalecane przez fizjoterapeutów i trenerów do indywidualnej pracy nad mobilnością w domu, dlatego z zajęć skorzystają zarówno osoby regularnie trenujące, które chcą rozluźnić spięte mięśnie i przyspieszyć regenerację organizmu oraz osoby, sporadycznie skarżące się na ból kręgosłupa chcące uzupełnić fizjoterapię o automasaż.

Prowadzące
Dominika Lalik
Dominika LalikFizjoterapeutka
Aleksandra Łabuda
Aleksandra ŁabudaFizjoterapeutka

Aerial Stretching

To zajęcia przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą poprawić mobilność i elastyczność swojego ciała wykorzystując podwieszane chusty/hamaki. Z zajęć skorzystają zarówno początkujący jak i osoby o średnim poziomie zaawansowania. Trening złożony jest z ćwiczeń rozciągających mięśnie w sposób statyczny jak i dynamiczny, ćwiczeń mobilizujących stawy kręgosłupa oraz stawów obwodowych, a także relaksacji w podwieszeniu. Częściowe odciążenie oraz możliwość zawiśnięcia na chuście zmniejsza nacisk na kręgosłup i umożliwia wykonanie ćwiczeń rozciągających, które sprawiają trudność na podłodze. Rozciąganie jest ważnym elementem cyklu treningowego i rehabilitacji, dlatego zalecane jest osobom systematycznie biorącym udział w zajęciach wzmacniających, osobom, którym doskwiera przewlekły ból kręgosłupa oraz tym, które profilaktycznie chcą zadbać o swoje ciało.

Prowadzące
Dominika Lalik
Dominika LalikFizjoterapeutka

PhysioCore NOWOŚĆ!

Zadbaj o swoje zdrowie i kondycję, mięśnie i kręgosłup. Holistycznie podejdź do sprawności swojego ciała.
Aktywność fizyczna o średnim stopniu intensywności, prowadzona pod okiem fizjoterapeutki i trenerki medycznej.
Zajęcia przeznaczone dla Każdej z Was niezależnie od kondycji i wieku. Celem zajęć jest wzmocnienie okolic brzucha i kręgosłupa tak, aby zapobiegać kontuzjom, wzmocnić, zniwelować ból spowodowany praca fizyczną lub siedzącą. Zajęcia składają się z elementów wzmacniania mięśni posturalnych, zabezpieczających kręgosłup piersiowy i lędźwiowy oraz rozciągania.

Musisz też wiedzieć, że regularna aktywność fizyczna przyczynia się do ogólnego poprawienia zdrowia. Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, wspomaga pracę układu oddechowego oraz przemiany metaboliczne. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa również na kontrolę wagi ciała, co może przyniesie korzyści dla osób z nadwagą lub otyłością. Regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń może przeciwdziałać utracie masy mięśniowej, poprawić wydolność mięśni oraz zwiększyć gęstość kości. Jest to szczególnie istotne dla osób z chorobami, które mogą prowadzić do osłabienia mięśni i kości lub w okresie menopauzy.
Podczas treningów będziemy pamiętać o ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających, które pomagają poprawić elastyczność i zakres ruchu w stawach. Jest to istotne zarówno dla osób, które mają problemy ze sztywnością i ograniczonym zakresem ruchu, jak i dla tych, którzy chcą utrzymać swoją elastyczność na odpowiednim poziomie.
FizjoCore to zajęcia na których fizjoterapeutka wykorzystują aktywność fizyczną o średnim stopniu intensywności aby wzmocnić osłabione mięśnie, poprawić koordynację i równowagę oraz przywrócić normalne funkcjonowanie zmęczonym częściom ciała.

Prowadzące
Dominika Lalik
Dominika LalikFizjoterapeutka

Tytuł

Przejdź do góry