Park maszyn

VacuActiv® Trening na bieżni z podciśnieniem i podczerwienią.

Sprawdzona metoda redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Dlaczego warto korzystać z VacuActiv®?

Nasze mięśnie podczas pracy zużywają energię, którą między innymi czerpią ze spalania tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności wykorzystują one tę tkankę tłuszczową, która jest najlepiej ukrwiona. Dlateo też dzięki VacuActiv® możemy zadbać o to aby te miejsca były lepiej ukrwione i podczas wysiłku mięśnie właśnie z nich spalały tłuszcz.
W kapsule VacuActiv®, podciśnienie wytwarzane jest przede wszystkim w takich miejscach jak, pośladki, uda i brzuch. Dzięki efektowi ssania poprawia się krążenie krwi, co znacznie przyśpiesza proces ukrwienia tkanek, a tym samym ułatwia spalanie tłuszczu. Wyrównuje się także powierzchnia skóry i zmniejsza cellulit. Dzięki podczerwieni skóra osoby ćwiczącej nagrzewa się rozszerzając naczynia krwionośne i polepsza się ukrwienie tkanek. Zwiększa się przepływ krwi, tkanki są lepiej dotlenione i łatwiej im się pozbyć szkodliwych produktów przemiany materii. Ćwicząca chudnie, pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jej skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Efekty po 8 sesjach zabiegów:

– widoczna utrata zbędnych centymetrów (brzuch, uda, pośladki)
– skóra staje się gładka i ujędrniona
– opóźnia się proces starzenia skóry
– z organizmu usunięte zostają nagromadzone toksyny
– poprawia się ogólna kondycja fizyczna
– następuje przyspieszenie przemiany materii
– regularne ćwiczenia w promieniach podczerwieni dodają energii i witalności

Ile zabiegów i jak często ?

10 zabiegów to minimalna zalecana ilość ćwiczeń aby zobaczyć efekty. W celu uzyskania trwałych i widocznych efektów zaleca się skorzystanie około 20 zabiegów VacuActiv®. Trenować można min. 3 razy w tygodniu. Należy pamiętać, aby przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami nie przekraczała 2 dni. Zabiegi przebiegają w bezpiecznej dla organizmu temperaturze max 40 stopni.

Po ilu treningach widać już pierwsze efekty ?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Niektóre osoby widzą, że już po jednym treningu wyraźnie wygładziła im się skóra. Inne z kolei trochę dłużej muszą poczekać na rezultaty. Pewne jest jednak, że już po kilku zabiegach każdy zobaczy różnicę. Niektórzy ćwiczą regularnie w VacuActiv® przez trzy miesiące i chudną po kilka kilogramów.
Jeśli natomiast chodzi o cellulit, to kobiety ćwiczące mówią, że w widoczny sposób zmniejsza się on już po kilku treningach. Równocześnie zmniejszają się też obwody, ud, talii i pośladków.
VacuActiv® podobnie jak VibraActiv i RollingStar to skuteczny i szybki sposób pozbycia się zbędnych kilogramów oraz bodziec do zmiany stylu życia.

Przeciwwskazania

Niestety jak każda aktywność fizyczna VacuActiv® ma też przeciwwskazania:
Ciąża, cukrzyca, epilepsja, ostre bóle zakrzepowe, nowotwory i guzy, ciężkie migreny, choroby serca i choroby naczyniowe, hormonalna stymulacja do zajścia w ciążę, wszczepione elementy metalowe, nie zagojone blizny po operacjach chirurgicznych, przepuklina, dyskopatia, ostre zapalenie żył, rozwarstwienie rogówki, proteza kolanowa i biodrowa, wszczepiony stymulator.

VibraActiv® Platforma wibracyjna

Tylko 20 minut treningu na platformie wibracyjnej 3 razy w tygodniu regeneruje organizm i sprawia, ze znacznie dłużej wyglądamy i czujemy się młodo. Generowane przez platformę wibracje pracują dla nas i za nas sprawiając, że trening jest łatwy, krótki i bezbolesny, a jednocześnie niezwykle efektywny. Trening i terapia wibracyjna na profesjonalnym urządzeniu to prawdziwy fenomen naszych czasów!
Wibrującą, ruchoma platforma to ratunek dla tych osób, którym brak czasu na codzienny i odchudzający fitness. Ten, jak wiadomo, aby był skuteczny, musi trwać przynajmniej godzinę. Wibrotrening to rozwiązanie niemal idealne: zajmuje mało czasu i polega na wykonaniu 5 prostych pozycji/ ćwiczeń na wytwarzającej drgania platformie. W trakcie ćwiczeń drgania przenoszą się na wszystkie mięśnie, zmuszając je do bardzo intensywnej pracy, spalając przy tym tkankę tłuszczową! Poza tym, wibracje wpływają również na ścięgna i stawy, wzmacniając je. Trening taki usprawnia także krążenie i przez to ułatwia odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii.Inne zalety to: poprawa kondycji fizycznej, znikający cellulit, umięśniona sylwetka, mocny kręgosłup wolny od bólów wywołanych siedzącym trybem życia. Ćwicząc regularnie, szybko pozbywamy się podskórnej tkanki tłuszczowej szczególnie na brzuchu, pośladkach, ramionach i udach.

Na jakie efekty możesz liczyć regularnie korzystając z platformy:

Kształtowanie i ujędrnianie ciała
Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja cellulitu
Wzrost siły i wytrzymałości mięśni – związaną z głęboką stymulacją włókien mięśniowych na drodze prostych odruchów nerwowo-mięśniowych uruchamianych przez drgania oraz z maksymalną synchronizacją pracy poszczególnych jednostek motorycznych mięśnia
Poprawa elastyczności więzadeł i ścięgien – streching
Mobilizowanie stawów i poprawę koordynacji ruchu
Uelastycznienie skóry
Zmniejszenie napięcia nerwowego i redukcja stresu
Głęboki masaż
Wzmocnienie tkanki kostnej
Usuwanie toksyn z organizmu
Zapobieganie lub spowalnianie procesom starzenia się organizmu.
Przyśpieszenie procesów regeneracji organizmu
Skrócenie czasu rekonwalescencji
Wzmocnienie kości (profilaktyka osteoporozy) – praca mięśni i drgania mechaniczne sprzyjają mineralizacji kości w miejscach najbardziej narażonych na urazy i przeciążenie.

Przeciwwskazania

Generalnie mówiąc, każdy kto może uprawiać sport, może trenować na platformie wibracyjnej. W szczególnych przypadkach jednak ćwiczenia są przeciwwskazane. Rozróżnia się przeciwwskazania bezwzględne, które całkowicie eliminują korzystanie z platformy oraz przeciwwskazania względne, przy występowaniu których wymagana jest konsultacja z lekarzem lub specjalistą rehabilitacji.
Do przeciwwskazań bezwzględnych zalicza się między innymi:
Ciążę, ostre stany zapalne, świeże rany pooperacyjne, endoprotezy stawów i implanty kręgosłupa,
nowotwory z przerzutami do układu kostno – mięśniowego.
Przykładami przeciwwskazań względnych są:
Padaczka, arytmie i inne choroby serca, nowotwory do 5 lat od wyleczenia (wyłączając nowotwory z przerzutami do układu kostno – mięśniowego), choroba Parkinsona, spondyloza bez niestabilności

RollingStar® Drenaż limfatyczny

Głównym, ale nie jedynym celem rollmasażu na urządzeniu RolingStar jest usunięcie cellulitu i uzyskanie szczupłej sylwetki. Istnieje wiele obszarów w których możemy zastosować masaż na tym urządzeniu.
Są to m.in: aktywacja układu limfatycznego, rozbijanie tkanki tłuszczowej, rehabilitacja pourazowa
przygotowanie do treningu sportowego, ujędrnianie skóry.

Rollmasaż już od pierwszego tygodnia ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza i reguluje procesy trawienne, stymuluje usuwanie toksyn, szkodliwych produktów przemiany materii. W miarę postępowania masażu możemy podwyższać prędkości obrotu i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb. Generalnie 95% klientów korzystających z masażu po 4 tygodniowej kuracji zauważyło zarówno w wyglądzie jak i w samopoczuciu widoczne długotrwałe efekty. Dotatkowo atutem naszego urządzenia jest wyposażenie w lampę podczerwoną, która dodatkowo wzmaga działanie rollmasażu, odmłodza skórę, rozgrzewa ciało i maksymalizuje ilość spalanych kalorii podczas zabiegu.

Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny:

– pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, co powoduje wzmożenie zasilania organów w tlen i substancje odżywcze
– zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu
– przyspiesza wchłanianie obrzęków
– ułatwia odpływ krwi żylnej
– pod wpływem masażu naczynia krwionośne rozszerzają się i wzrasta szybkość obiegu krwi

Wpływ masażu na skórę:

– powoduje mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej
– ujędrnia i uelastycznia skórę
– skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona
– likwiduje lub zmniejsza zrosty i zgrubienia
– masaż przyśpiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom substancji odżywczych a z drugiej strony szybsze wydalanie produktów przemiany materii.

Wpływ masażu na układ krążenia:

– przyspieszenie krążenia krwi i limfy
– miejscowe rozszerzenie się naczyń włosowatych
– działa przeciw zakrzepowo szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków, wzmożone krążenie limfy, co pobudza czynności gruczołów i przyspiesza przemianę materii
– pomaga w wydalaniu produktów wadliwej przemiany materii
– powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek

Wpływ masażu na mięśnie:

– powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie mięśni
– przygotowuje do wysiłku
– przeciwdziała kontuzjom
– zwiększa elastyczność mięśni
– przyspiesza regenerację powysiłkową

Wpływ masażu na układ nerwowy:

– delikatny masaż działa relaksacyjnie i uspakajająco
– mocny masaż działa pobudzająco
– poprawia czucie powierzchniowe i głębokie
– usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych

Aby masaż przyniósł jak najlepsze efekty:

1. Kierunek wykonywania masażu powinien być zgodny z kierunku przepływu limfy: tak jak krążenie krwi, czyli do serca z wyjątkiem brzucha aby nie podnosić treści pokarmowej.
2. Zachowywać określoną kolejność podczas wykonywania ćwiczeń, czyli masaż zaczynamy od stóp, a kończymy na ramionach i dłoniach.
Zaleca się masaż 3 razy w tygodniu po min 40 min czasu przez pierwsze 4 tygodnie. Ale już regularne korzystanie 1 x w tygodniu przez kilka miesięcy przyniesie naprawdę widoczny efekt. Warto korzystać z karnetów, które znacznie zmniejszą koszt masażu.

Przeciwwskazania

Stany zapalne, przeziębienie, nadciśnienie, choroby nowotworowe, ciąża zaawansowana, osteoporoza, padaczka, choroby skóry, rozszerzone naczynka, zaawansowane żylaki, choroby serca, skaleczenia, poparzenia.

Powiązane artykuły

Tytuł

Przejdź do góry