Po porodzie

Chcesz wrócić bezpiecznie do formy po porodzie, ale nie wyobrażasz sobie rozstać się ze swoim maluchem? Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest wdrożyć aktywność po narodzinach dziecka, a jeszcze ciężej wygospodarować czas dla siebie i opiekę dla maluszka. Dlatego, abyś miała więcej sił i energii oraz by w dobrym samopoczuciu i z uśmiechem na twarzy móc wracać do formy, stworzyliśmy specjalne zajęcia dla mam z dziećmi. To także ciekawa opcja spędzenia czasu z innymi mamami, wymiana doświadczeń. To także siła i wsparcie, jaką dostaniesz od grupy kobiet. Zanim jednak przyjdziesz na zajęcia ze swoim maluszkiem, umów się na konsultację fizjoterapeutyczną/uroginekologiczną do jednej z naszych specjalistek, która oceni Twój stan zdrowia, sprawdzi czy nie masz rozejścia mięśni prostych brzucha, zbada funkcjonowanie mięśni dna miednicy i pomoże Ci pozbyć się dolegliwości poporodowych. Na podstawie przeprowadzonej konsultacji, fizjoterapeutki pokierują Cię na odpowiednie zajęcia poporodowe, które pozwolą Ci bezpiecznie wrócić do formy. Nasza oferta zajęć dedykowanych mamom niemowlaków to Pilates poporodowy oraz Gimnastyka poporodowa. Te specjalistyczne zajęcia prozdrowotne, pozwolą Ci w sposób bezpieczny wrócić do pełni zdrowia i sił oraz przygotują do wprowadzenia mocniejszej aktywności fizycznej. Wszystkie zajęcia skierowane do kobiet po porodzie prowadzone są przez fizjoterapeutki uroginekologiczne.

Specjalistyczne zajęcia poporodowe

Zajęcia poporodowe dla mam z dziećmi od 6 tygodnia 1 roku.

Zajęcia rehabilitacji poporodowej przeznaczone są dla kobiet po 6 tygodniach od porodu naturalnego i 8 tyg. po porodach zakończonych cesarskim cięciem. To doskonała forma bezpiecznego zadbania o powrót do całkowitego zdrowia i kondycji po ciąży, bez rozstawania się z dzieckiem.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich mam zmagających się z dolegliwościami poporodowymi, w tym z rozejściem mięśni prostych brzucha. Specjalny dobór ćwiczeń stanowi terapię rozstępu i pozwala kobietom bezpiecznie wrócić do formy pod okiem fizjoterapeutki.

Cel zajęć:
  •  Zapobieganie obniżeniu się macicy i ścian pochwy,
  • Wzmocnienie mięśni dna miednicy,
  • Odzyskanie prawidłowego napięcia mięśni brzucha,
  • Zapobieganie, a także leczenie rozejścia mięśni prostych brzucha,
  • Eliminacja zaburzeń nietrzymania moczu,
  • Pobudzenie układu krążenia,
  • Kształtowanie prawidłowej postawy po ciąży,
  • Zapobieganie i pomoc w bólach kręgosłupa,
  • BEZPIECZNY powrót do formy po ciąży
Prowadzące
Aleksandra Kąkol
Aleksandra KąkolInstruktorka / Trenerka personalna / Fizjoterapeutka
Magdalena Sornowska
Magdalena SornowskaFizjoterapeutka

Tytuł

Przejdź do góry