Loading...

Ten rok mija pod hasłem Pomocy Innym.
W akcji Szlachetna Paczka wspomagamy w tym roku Panią Małgorzatę.
Dajmy jej odczuć nasze lalobowe siostrzeństwo.
Pomóż nam pomagać innym.

Pani Małgorzata (65. l)

Kod Rodziny: SWI-1360-82947

Historia Rodziny

Pani Małgorzata od ponad dwudziestu lat jest wdową. Mąż zmarł wcześnie, kiedy dzieci były jeszcze w okresie nauki szkolnej. Kobieta musiała się zmagać jako samotna matka z problemem ich wychowania i wykształcenia. Nie było jej łatwo, gdyż nie miała najbliższej rodziny ani żadnej pomocy z ich strony. Obecnie pani Małgorzata mieszka sama, dzieci się usamodzielniły i rzadko ją odwiedzają. Kobieta ma poważne problemy z kręgosłupem, z tego powodu bardzo cierpi i ma trudności z poruszaniem się. W ostatnim czasie stan zdrowia pani Małgorzaty jeszcze się pogorszył na skutek złamania ręki – konieczny był zabieg chirurgiczny. Pobyt w szpitalu i rehabilitacja częściowo zmniejszyły ból oraz usprawniły poruszanie się, ale przez cały czas kobieta musi zażywać leki i brać udział w zabiegach. Kobieta miesięcznie ma przychód w wysokości 2303 zł, koszty utrzymania mieszkania i leczenia to 1685 zł, po ich odliczeniu pozostaje na życie 618 zł.

Piękno Rodziny

Pani Małgorzata jest silną osobą, zahartowaną przez życie. Sprawdziła się w roli samotnego rodzica, wspaniale udało się jej wychować synów i ich dobrze wykształcić. Nie narzeka na swój los, ale z pokorą podchodzi do życia. Pani Małgorzata uwielbia czytać książki, a w wolnym czasie lubi chodzić na spacery z kijkami. Taki rodzaj sportu służy jej zdrowiu i jest rodzajem rehabilitacji. W młodości kobieta lubiła robić na drutach, ale w tej chwili nie jest to możliwe ze względu na dolegliwości po złamaniu ręki. Pani Małgorzata ma nadzieję, że rehabilitacja i leczenie przyniesie oczekiwane skutki. Marzy o zdrowiu i o tym, aby samodzielnie funkcjonować i nie być ciężarem dla swoich dzieci.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Mikrofalówka
    Mikrofalówka ułatwi życie pani Małgorzacie, gdyż pozwoli na szybkie podgrzanie posiłków wcześniej przygotowanych lub zamrożonych. Kobieta w ten sposób oszczędzi zdrowie, nie będzie musiała długo stać przy przygotowaniu jedzenia.
  2. Żywność
    Żywność z długim terminem ważności pozwoli zaoszczędzić pieniądze na leczenie. Ponadto pani Małgorzata nie będzie musiała często wychodzić na zakupy.
  3. Środki czystości

Zakup pomoże odciążyć domowy budżet i przeznaczyć tę kwotę na inne wydatki. Pani Małgorzata ma problem z poruszaniem się, trudno jej przynieść do domu ciężkie siatki ze środkami czystości. Przy złamanej ręce, która nadal wymaga rehabilitacji, jest to zupełnie niemożliwe.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata
Kawa
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości

Mydło / żel myjący
Szampon
Szczoteczka do zębów
Pasta do zębów
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące

Odzież

Kurtka (Zimowa) rozmiar: L, Uwagi: kurtka dłuższa, do kolan, w kolorze bordowym najlepiej lub czarnym
Piżama (Przejściowe) rozmiar: 164 cm, Uwagi: bluza i spodnie od piżam kolorowe
Dres (Przejściowe) rozmiar: 164 cm, Uwagi: dresy w kolorze ciemniejszym

Obuwie

Adidasy rozmiar: 38, Uwagi: adidasy sportowe, żeby były wygodne do chodzenia z kijkami

Chcesz pomóc?

Wesprzyj nas finansowo – zbieramy środki na zakup koniecznych sprzętów – wrzuć do skrzynki na recepcji – każda złotówka / 10 zł przybliża nas do celu!
Kup jeden z produktów który znajduje się na liście i przynieś do Laloby
Sprawdź czy może masz w domu, rzeczy, które są nowe lub mało używane (czyste i wyprane) które spełniają kryteria.
Masz samochód – pomóż nam zawieść rzeczy do magazynu.

Ostateczny termin: 9.12.2022