15 lipca, godz. 12:30
Jak zadbać o ciało w ciąży
profilaktyka dnia codziennego

Aleksandra Kąkol | fizjoterapeutka

Pierwsze spotkanie w ramach „Czasu Mamy” pozwoli przyszłym mamom znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób, będąc w ciąży, wykonywać czynności dnia codziennego. Porozmawiamy o tym, jak codzienna aktywność wpływa na nasze ciało i samopoczucie. Zastosowanie na co dzień prostych zasad, nie tylko pomaga zadbać o sprawne ciało w czasie ciąży, ale również zapobiega dolegliwościom bólowym i wspomaga szybszą regenerację po porodzie.

29 lipca, godz. 12:30
Jak niwelować bóle kręgosłupa w ciąży i po porodzie?

Aleksandra Śnioch | fizjoterapeutka

Ból kręgosłupa w ciąży spowodowany jest zmianą postawy ciała kobiety ciężarnej i nasila się z każdym miesiącem ciąży. Po porodzie, przy zajmowaniu się dzieckiem, poprzez nieprawidłowe pozycje też może przysporzyć wiele problemów. Ból kręgosłupa jest często na tyle silny, że utrudnia codzienną aktywność i funkcjonowanie. Zapraszamy wszystkie mamy, te z maluszkami u boku, jak i te przyszłe na spotkanie z fizjoterapeutką Aleksandrą Śnioch, która przybliży temat bólów kręgosłupa i omówi sposoby radzenia sobie z nimi.

5 sierpnia, godz. 12:30
Jak wspierać rozwój małego dziecka przez zabawę?

Ewa Tisończyk | dyrektorka przedszkola LaLoba

Zastanawiasz się,w jaki sposób jeszcze efektywniej wspierać rozwój swojego maluszka? Zapraszamy Cię na wykład, na którym dowiesz się, w jaki sposób wspierać malucha przez aktywność zabawową. Jakie aktywności sprzyjają rozwojowi dziecka, a jakie go hamują. Poznasz etapy rozwoju zabawy, które ułatwią Ci spędzanie czasu z maluszkiem. Dzięki tej wiedzy, czas spędzony z Twoją pociechą będzie jeszcze bardziej twórczy, przyjemny i rozwijający dla Was obojga.

12 sierpnia, godz. 12:30
Mięśnie dna miednicy
ich funkcja w czasie ciąży i porodu

Lidia Kaltenberg | fizjoterapeutka

Rola mięśni dna miednicy w trakcie ciąży i podczas porodu jest niezwykle istotna. Co więcej, możemy nauczyć się prawidłowo i świadomie nimi sterować. Zapraszamy Cię na warsztat z fizjoterapeutką uroginekologiczną, na którym dowiesz się gdzie znajdują się mięśnie dna miednicy, jaką spełniają funkcję podczas porodu i jak prawidłowo „pracować” dnem miednicy w ciąży. Nauczysz się bezpiecznie angażować je do pracy, dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Dowiesz się również, w jaki sposób rozpoznać, że mięśnie dna miednicy są zbyt napięte, jakie są tego konsekwencje i jak można temu zaradzić.

26 sierpnia, godz. 12:30
Rozejście mięśnia prostego brzucha po porodzie
przyczyny i formy terapii

Aleksandra Kąkol | fizjoterapeutka

Zastanawiasz się, co to jest rozejście mięśnia prostego brzucha RMPB, jak ono wygląda i jak można mu zapobiec? Zapraszamy Cię na warsztat, który przeznaczony jest zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych po porodzie. Przyszłe mamy nauczą się same zdiagnozować problem rozejścia, dowiedzą się, jakie są przyczyny rozejścia oraz jaką profilaktykę należy wprowadzić, by uniknąć tej dysfunkcji. Kobiety, które już urodziły nie tylko nauczą się samodzielnie diagnozować rozejście mięśni, ale poznają formy terapii stosowane przez fizjoterapeutkę oraz zestaw ćwiczeń, który jest bezpieczny dla mięśni brzucha po porodzie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagane zapisy na recepcji lub telefonicznie 570577677 lub mailowo: recepcja@laloba.pl

Data
środy, godz. 12:30

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
bezpłatne

Kontakt
tel. 12 307 33 30
recepcja@laloba.pl