Zapraszamy wszystkie kobiety, które są po porodzie lub te z Was, które wiedzą, że będą w niedługim czasie rodziły właśnie przez cesarskie cięcie na warsztaty praktyczne: Blizna po cesarskim cięciu”

Omówimy zagadnienia:

** Opracowanie blizny co to takiego?
** Jak dbać o bliznę po porodzie?
** Jak zapewnić odpowiednią elastyczność blizny?

Cel warsztatów
-poprawa elastyczności blizny
-zredukowanie negatywnych odczuć związanych z blizną jak ból, ciągnięcie,
-poprawa postawy
-redukcja ewentualnych bólów odcinka lędźwiowego

Ważne! O bliznę warto zadbać zaraz po porodzie, ale również kilka lat po. Warsztaty mają charakter teoretyczno- praktyczny
Warsztaty obejmują:
-część teoretyczną
-ocenę blizny
-naukę samodzielnej mobilizacji
-aplikacje taping

Prowadząca: fizjoterapeutka mgr Roksana Kryk

Czwartek 27.04 godz.10:15
Cena (ok. 1,5- 2 h) – 50 zł

Wymagana wpłata zaliczki 30 zł i zapisy w klubie lub tel: 666 290 333 mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl oraz wpłata zaliczki na konto: 62114020040000300266747113 lub bezpośrednio w recepcji.

Krótki artykuł na temat cięcia cesarskiego i jego konsekwencji.
Po porodzie młode mamy poświęcają całą swoją uwagę maluszkowi, który potrzebuje ich troski i uwagi. Jednak gdy tygodnie mijają, a kobieta czuje się coraz lepiej ….zaczyna myśleć również o sobie i swoim wyglądzie. Szczególnym punktem uwagi jest oczywiście brzuch, którego chcemy się jak najszybciej pozbyć. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad konsekwencjami cięcia cesarskiego? Otóż opracowanie blizny po porodzie cc jest bardzo ważne, aby w przyszłości nie spotkały Cię uciążliwe dolegliwości związane z blizną jak bóle głowy, czy kręgosłupa? Skutki cięcia cesarskiego mogą być długotrwałe, jeśli blizna nie zostanie opracowana. W późniejszych latach może powodować dolegliwości takie jak bóle pleców na pozór wcale nie związane z cc. Powikłania nie dotyczą tak na prawdę tylko cięcia cesarskiego, ale wszystkich blizn w naszym ciele. Jeśli znamię jest aktywne, jak „bluzka przyszyta do naszego ciała” wpływa na prace narządów i układów w naszym organizmie.

Kiedy można podjąć terapię?
Około 4-5 tygodni po porodzie gdy blizna jest już zagojona najlepiej podjąć terapię z fizjoterapeutą. Na początku terapeuta ocenia jakość blizny, jej kolor kształt, czy jest płaska czy wciągnięta oraz jej ruchomość. Często kobiety nie przejmują się blizną ponieważ nie występuje u nich ból w miejscu szycia co jest spowodowane zaburzeniem „czucie” w tym obszarze . Blizna zewnętrznie ładnie wyglądająca może być problematyczna na skutek powstałych zrostów pod skórą. Na pewno niepokojącymi objawami poporodowymi są zawroty głowy podczas aktywności, ciągnięcie w obszarze szycia podczas wykonywania codziennych czynności, oraz objawy wcześniej wymienione. Wszystkie te dolegliwości szczególnie powinny zmotywować pacjentkę do zaczerpnięcia porady u specjalisty. Terapii może być poddana każda blizna, bez względu na czas jaki upłynął od porodu.

Fizjoterapeutka Roksana Kryk

Zapraszamy!

Data

13.11 – 18.12

Miejsce

LaLoba Care&Activity
Dauna 113, Krakow

Organizator

LaLoba Care&Activity

Kontakt i rezerwacje

tel. 666 290 333
recepcja@lalobacentrum.pl

Zarezerwuj miejsce