Brakuje Ci zadowolenia ze swojej wagi ciała i wyglądu Twojej sylwetki? Twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów? Może borykasz się z chorobami metabolicznymi? Zależy Ci na powrocie do zdrowia lub na jego poprawie? Chcesz poprawić kondycję swojej skóry i włosów? Mamy rozwiązanie Twojego problemu – zapraszamy na konsultację z naszym dietetykiem, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Porady dietetyczne są skierowane do wszystkich, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie całościowo, borykają się z chorobami takimi jak cukrzyca, endometrioza, choroby tarczycy czy chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Co możemy Ci zaproponować?

Pierwsza konsultacja – wywiad  (czas trwania 60-90 minut)

Usługa ta zawiera: wykonanie pomiarów antropometrycznych, obliczenie wskaźników BMI i WHR wraz z interpretacją, analizę dzienniczka żywieniowego, przeprowadzenie wywiadu zdrowotnego i żywieniowego, zalecenia dietetyczne uwzględniające wszystkie jednostki chorobowe oraz korektę sposobu żywienia.

Plan dietetyczny (7 dni)

Plan dietetyczny jest ułożony na podstawie wywiadu zdrowotnego i żywieniowego przeprowadzonego podczas pierwszej konsultacji. Uwzględnia on wszystkie jednostki chorobowe oraz preferencje. Plan dietetyczny zawiera: po 7 propozycji dań na każdy posiłek, zalecenia dietetyczne wraz z omówieniem oraz określony plan działania. Plan dietetyczny jest bardziej elastyczny od jadłospisu.

Jadłospis (7 dni)

Jadłospis zawiera 7 zestawów posiłków na cały tydzień, uwzględniających wszystkie jednostki chorobowe oraz preferencje. Forma ta jest mniej elastyczna niż plan dietetyczny i wymaga większej konsekwencji, ale jednocześnie daje dużo większą kontrolę nad spożyciem witamin i minerałów.

Wizyta kontrolna (po 3-4 tygodniach; czas trwania ok. 30 minut)

Usługa ta zawiera: ponowne wykonanie pomiarów antropometrycznych, obliczenie wskaźników BMI i WHR wraz z interpretacją, opracowanie dalszych kroków.
Jeśli współpraca odbywa się bez użycia planu dietetycznego lub jadłospisu konsultacja zawiera również ocenę sposobu żywienia, analizę dzienniczka żywieniowego wraz z wprowadzeniem ewentualnych korekt w razie konieczności oraz sprawdzenie nawyków żywieniowych.

Jak się przygotować do wizyty?

Dzienniczek żywieniowy z minimum 3 dni i maksimum 5 dni (z czego 1 dzień wolny).

Dzienniczek żywieniowy jest niezbędnym elementem wizyty i należy go przygotować rzetelnie. M.in. na jego podstawie będzie oceniany aktualny sposób żywienia. Dzienniczek żywieniowy powinien zawierać: godziny spożywania posiłków, skład posiłków wraz z określeniem ilości w miarach domowych (np. 1 łyżka) oraz przyjętymi płynami. W dzienniczku należy zawrzeć wszystkie posiłki, przyjęte płyny oraz przekąski. Dzienniczek należy przygotowywać na bieżąco, ponieważ tylko w ten sposób wszystko zostanie zapisane.

Dokumentację medyczną

Proszę przygotować aktualne wyniki badań, listę badań znajdziesz poniżej tego punktu. Badania należy wykonać na czczo, po przespanej nocy, a dzień przed badaniem należy unikać potraw ciężkostrawnych, bogatych w tłuszcze, alkoholu oraz intensywnego wysiłku fizycznego. W przypadku występowania chorób proszę przygotować również wyniki badań, dotyczących danej jednostki chorobowej. Gdy występowała hospitalizacja lub zabiegi chirurgiczne, proszę o przygotowanie wypisu ze szpitala. Należy również przygotować listę przyjmowanych leków i suplementów diety wraz z dawkami, jeżeli są przyjmowane.

Badania niezbędne:

 • morfologia
 • lipidogram tj. cholesterol całkowity, LDL, HDL, triglicerydy
 • glukoza na czczo
 • sód
 • potas
 • kwas moczowy

Dodatkowo:

 • TSH – w przypadku chorób tarczycy lub objawów mogących wskazywać na kłopoty z tarczycą
 • próby wątrobowe – w przypadku chorób wątroby, regularnym przyjmowaniu leków
 • ogólne badanie moczu
 • witamina D tj. 25(OH)
 • żelazo, ferrytyna, witamina B12 – w przypadku niedokrwistości, wzmożonej męczliwości, senności oraz w przypadku wegetarian i wegan
 • kreatynina, mocznik – w przypadku podejrzenia nieprawidłowej pracy nerek
 • glukoza wraz z insuliną na czczo – w przypadku podejrzenia nieprawidłowej gospodarki węglowodanowej (jeśli posiadany jest wynik badania doustnego testu obciążenia glukozą to proszę go przedstawić na konsultacji)
Bezpośrednio przed wizytą

W celu otrzymania wiarygodnego wyniku pomiarów należy nie jeść i nie pić ok. 2,5 godziny przed konsultacją.

Dietetyk
Joanna Małota
Joanna Małota