Nietrzymanie moczu – problem co trzeciej kobiety? Tak wygląda statystyka w Polsce, dlatego warto przyjrzeć się sobie i problemowi.

Dno miednicy to swoisty „hamak”, który utrzymuje od spodu nasz tułów i stabilizuje narządy wewnętrzne. Jest on przymocowany jest do spojenia łonowego, kości guzicznej i guzów kulszowych stanowiących rusztowanie dla tych mięśni. Podczas ciąży bądź zwiększonej masy ciała dno miednicy staje się bardziej obciążone. Ciężar który napiera na „hamak”- czyli dno miednicy, powoduje przeciążenie tych mięśni a w konsekwencji ich ­osłabienie i nieprawidłową pracę.

Dlaczego tak dużo kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu? Bo zbyt późne zgłoszenie się do lekarza czy fizjoterapeuty, może spowodować, że jedynym rozwiązaniem problemu będzie obciążająca operacja. Dzięki dobrze przeprowadzonemu treningowi i rehabilitacji możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu, obniżenia narządów rodnych oraz poprawić jakość swojego życia seksualnego. Zadbaj o swoje dno miednicy. Zacznij od konsultacji z fizjoterapeutą zajmującym się tematem uro-ginekologii.

Konsultacje dla:
– wszystkich chętnych kobiet, które chcą zbadać stan swoich mięśni dna miednicy
– kobiet, które podejrzewają dysfunkcje tych mięśni (w ankiecie minimum 1 tak) – wypełnij ankietę na recepcji lub pobierz tutaj:
– kobiet, które niedawno rodziły i chcą ocenić stan mięśni dna miednicy oraz rozstęp mięśni prostych brzucha
– kobiet w ciąży, które chcą zapobiegać powikłaniom poporodowym
– kobiet, które mają pytania do fizjoterapeuty uro-ginekologicznego
JAK DBAĆ O DNO MIEDNICY NA CO DZIEŃ?

To w jaki sposób wykonujemy codzienne czynności również ma wpływ na mięśnie dna miednicy. Pamiętaj więc o kilku drobnych wskazówkach:

– nie korzystaj z toalety „na zapas”,
– unikaj parcia podczas wypróżniania pęcherza,
– unikaj długiego wstrzymywania moczu i jego zalegania w pęcherzu,
– nie wstrzymuj moczu podczas sikania,
– napnij dno miednicy po opróżnieniu pęcherza,
– jeśli masz problem z nietrzymaniem moczu nie ograniczaj przyjmowanych płynów.
– dbaj o prawidłową postawę i aktywność

Jeśli podejrzewasz u siebie choć najmniejszy problem skontaktuj się nami. Nasze rehabilitantki – Roksana Kryk lub Dominika Lalik pomogą Ci znaleźć rozwiązanie.

Zarezerwuj wizytę – wizyta rozpoznawcza trwa 1 h, terapeutki przeprowadzą badanie (także per vagina) i określą stan twoich mięśni i problemu. Od razu przejdziecie do omówienie możliwości terapii oraz do samej terapii.

Miejsce

LaLoba Care&Activity
Dauna 113, Krakow

Organizator

LaLoba Care&Activity

Kontakt i rezerwacje

tel. 666 290 333
recepcja@lalobacentrum.pl

Zarezerwuj miejsce