Terapia ręki dzięki usprawnieniu czynności percepcyjno – motorycznych/ruchowych dzieci  3- 7 lat wpływa na  samodzielność dziecka, przygotuje je do nauki pisania, jak i usprawnia ten proces doskonaląc chwyt. To wszystko przekłada się również na zwiększenie wiary we własne możliwości i wpływa na rozwój koncentracji Twojego dziecka.

Dla kogo  dedykowana jest terapia?

Skierowana jest do dzieci mających trudności w zakresie funkcjonowania motoryki małej. Rozpoznajemy je obserwując u dziecka m.in.:

  • trudności w zakresie wykonywania czynności samoobsługowych (np. ubieranie się, trzymanie kubka/ sztućców podczas picia/jedzenie, mycie zębów – ruchy niezgrabne, powodujące np. nadmierne brudzenie),
  • Wolniejsze tempo wykonywania czynności angażujących ręce,
  • niechęć do wykonywania czynności wymagających precyzyjnych ruchów rąk czy palców (np. zapinanie guzików, zakładanie i zapinanie butów kolorowanie, pisanie, nawlekanie koralików),
  • nieprawidłowy chwyt pisarski,
  • trudności w kontynuowaniu wyżej wymienionych czynności przez dłuższy czas (szybkie uczucie zmęczenia ręki podczas rysowania, pisania)
  • nieprawidłową postawę ciała (również podczas wykonywania czynności przy stoliku, np. leżenie, podpieranie się łokciem),
  • wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe,
  • trudności w koordynacji ruchowej.

Jest to terapia skoncentrowana na usprawnianiu ruchów kończyny górnej (obręcz barkowa, ramię, nadgarstek, dłoń), wzmacnianiu mięśni posturalnych (grzbietu i brzucha), stymulowaniu układu proprioceptywnego (ważnego w przypadku planowania i wykonywania ruchów, koordynacji pracy różnych mięśni, regulacji napięcia mięśniowego).

Zawiera  ćwiczenia manualne i manipulacyjne, wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha, ćwiczenia rozruchowe oraz ćwiczenia stymulujące układ proprioceptywny – stymulacja w każdej ze sfer jest niezbędna do tego, aby usprawnić funkcje ręki.

Co daje terapia ręki?

Terapia ręki dzięki usprawnieniu czynności percepcyjno – motorycznych/ruchowych dzieci wpłynie na ich samodzielność, przygotuje je do nauki pisania, jak i usprawni ten proces doskonaląc chwyt. To wszystko przełoży się również na zwiększenie wiary we własne możliwości i wpłynie na rozwój koncentracji.

Terapię ręki rozpoczyna wstępna diagnoza (pierwsze 2 spotkania), na podstawie której zostanie ułożony plan terapeutyczny- indywidualnie dostosowany do potrzeb dziecka. Po każdym spotkaniu terapeuta przekazuje rodzicowi informację zwrotną dotyczącą spotkania i wskazówek do pracy w domu, które zapewnią stały proces wspomagania sprawności motorycznej dziecka.

Terapia odbywa się indywidualnie.

Można ją wspomagać na zajęciach prowadzonych w Centrum LaLoba „Motorki” we czwartki przy ul. Beskidzkiej 30 c

Czas trwania: 45 min.

Cena 70 zł

Kontakt: tel: 570 577 677  mail: recepcja@laloba.pl

Prowadząca:

mgr Joanna Korczyk, psycholog, terapeuta ręki, przedszkolanka

Data

do uzgodnienia

Miejsce

LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30c, Krakow

Cena

70 zł/ 45 min

Organizator

LaLoba Care&Activity

Kontakt i rezerwacje

tel. 570 577 677

recepcja@laloba.pl

Zarezerwuj miejsce