Aktywna kobieta w ciąży to nie trend XXI wieku, ale potwierdzony wieloma badaniami naukowymi sposób na zdrowe przygotowanie do porodu i zapobieganie dolegliwościom ciążowym. Udowodniono, że ćwiczenia zmniejszają u kobiet w ciąży ryzyko cukrzycy ciążowej, bóle stawów i odcinka lędźwiowego, zapobiegają wzdęciom, zaparciom i obrzękom, poprawiają samopoczucie ciężarnej oraz pomagają w świadomym przygotowaniu do porodu poprzez ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia dna miednicy. Ponadto wzmacniają mięśnie i pomagają zachować prawidłową postawę, wpływają także pozytywnie na szybszy powrót do formy po porodzie.

Kiedy zacząć ćwiczyć?

Wysiłek fizyczny w ciąży może być podejmowany przez kobiety po zakończeniu pierwszego trymestru, u których ciąża przebiega fizjologicznie, wymagana jest także zgoda lekarza prowadzącego ciążę.

Jakie aktywności można podejmować?

Aktywność powinna być w tym stanie umiarkowana. Proponowane rodzaje wysiłku dla przyszłej mamy to: gimnastyka dla kobiet w ciąży, Pilates dla kobiet w ciąży, joga, szybki marsz (np. Nordic Walking), pływanie, jazda na rowerze stacjonarnym. Jeśli kobieta przed zajściem w ciążę nie ćwiczyła regularnie, zaleca się odpoczynek i wstrzymanie od podejmowania nowej aktywności w pierwszym trymestrze. Natomiast kobiety aktywne przed ciążą mogą kontynuować ćwiczenia zmniejszając ich intensywność, oczywiście za zgodą lekarza.

Do LaLoba Care&Activity zapraszamy aktywne Panie w ciąży, już od 12 tygodnia.
Proponujemy zajęcia oraz masaże relaksacyjne dla każdej z Was!

Jeśli przed ciążą nie byłaś aktywna zachęcamy Cię do skorzystania z zajęć Pilates.

To zestaw ćwiczeń o niskim tempie intensywności. Mają one na celu wzmacnianie mięśni głębokich oraz pracy z oddechem przygotowującego do porodu. Te bezpieczne ćwiczenia pozwalają na przygotowanie kobiety do porodu naturalnego poprzez wzmocnienie odpowiednich grup mięśniowych, ćwiczenia mięśni dna miednicy, naukę oddychania przeponowego i relaksacji. Na zajęciach szczególnie zwracana jest uwaga na bezpieczeństwo i prawidłowe wykonanie każdego ćwiczenia. Aktywność w ciąży usprawnia poród oraz powrót do formy po porodzie. Ćwiczenia Pilates dedykowane są szczególnie Paniom w 3 trymestrze ciąży oraz wszystkim tym, którzy preferują spokojne tempo ćwiczeń.

Kiedy?
Ul. Dauna 113
Wtorek, godz. 13:00
Czwartek, godz. 13:00

Ul. Beskidzka 30C
Poniedziałek, godz. 10:00
Środa, godz. 11:00

Gimnastyka pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy ciała poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe.

Podczas ćwiczeń wykorzystujemy dostępny sprzęt treningowy – piłki fitball, ovoball, taśmy, hantle, tubingi. Zajęcia charakteryzują się szybszym tempem, na które szczególnie zapraszamy kobiety w II trymestrze ciąży oraz aktywne Panie w III trymestrze.

Kiedy?
Ul. Dauna
Środa, godz. 11:00
Czwartek, godz. 11:00

Ul. Beskidzka 30C
Wtorek, godz. 10:00
Piątek, godz. 10:00

Dla Pań w ciąży polecamy także nowe zajęcia Jogi.

To nie tylko ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. To także praca z oddechem zmniejszająca stres i przygotowująca do porodu. Spokojne tempo zajęć sprawia, że są to zajęcia idealne dla Pań zarówno w drugim, jak i trzecim trymestrze. Dzięki ćwiczeniom poprawi się przepływ krwi, co z kolei zapobiegnie powstawaniu zakrzepów i żylaków. Do pozytywnych skutków należy także dodać zmniejszenie zaparć. Poprawie ulegnie też postawa ciała. Podczas ciąży zmienia się środek ciężkości ciała, co powodować może ból pleców. Zmniejszenie bólu w odcinkach kręgosłupa – zwłaszcza lędźwiowym, będzie kolejnym odczuwalnym efektem regularnych zajęć.

Kiedy?
Ul. Dauna 113
Wtorek, godz. 10:00

Ul. Beskidzka 30C
Czwartek, godz. 10:00

Zajrzyj do naszego harmonogramu i zapisz się na pierwsze zajęcia!

W naszej ofercie znajdują się także masaże relaksacyjne dla Pań w ciąży.

Masaż kobiety w ciąży przynosi wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia a także urody. Usuwa napięcia, dodaje energii, poprawia odprężyć się. Wypoczynek przy masażu dla kobiet w ciąży uzyskujemy to za pomocą różnych technik takich jak:
rozluźnienie powięziowo-mięśniowe, refleksoterapia oraz poszczególne techniki relaksacyjne używane w masażu klasycznym.

Cele masażu to przede wszystkim:
– zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego,
– wspomaganie pracy przepony,
– wspomaganie pracy mięśnia prostego brzucha i mięśni skośnych zewnętrznych,
– zmniejszenie dolegliwości bólowe stawów krzyżowo-biodrowych,
– niwelowanie obrzęków kończyn dolnych.

O czym musisz pamiętać przed pierwszym spotkaniem?

Na zajęcia zapraszamy Panie po 12 tygodniu ciąży. Jeśli byłaś aktywna przed ciążą, możesz dołączyć do zajęć wcześniej, po uzyskaniu pisemnej zgody lekarza prowadzącego.
Od każdej z Pań wymagamy potwierdzenia uzyskania braku przeciwwskazań wystawionego przez lekarza.
Zapisz się na pierwsze zajęcia. Dbając o komfort Pań, ograniczyłyśmy liczbę osób na zajęciach. Dzięki temu każda z Was jest pod szczególną opieką fizjoterapeutki prowadzącej zajęcia.
Przed pierwszymi zajęciami przyjdź chwilę wcześniej, żeby poznać nasze Centrum i uzupełnić niezbędne formalności.
Pamiętaj, żeby mieć ze sobą obuwie na zmianę (na zajęcia Gimnastyka)!
Jeśli masz jakieś pytania, nasi profesjonaliści, chętnie odpowiedzą na Twoje wątpliwości, zapytaj o kontakt z fizjoterapeutką na recepcji.

Zapisz się już teraz:
Telefonicznie: 666-290-333, 570-577-677 lub drogą mailową: recepcja@laloba.pl

Prowadzące

Dominika Lalik

fizjoterapeutka, prowadząca zajęcia dla Pań w ciąży w LaLoba Care&Activity

Roksana Kryk

fizjoterapeutka, prowadząca zajęcia dla Pań w ciąży w LaLoba Care&Activity

Aleksandra Kąkol

fizjoterapeutka, prowadząca zajęcia dla Pań w ciąży w LaLoba Care&Activity

Lidia Kaltenberg

fizjoterapeutka, prowadząca zajęcia dla Pań w ciąży w LaLoba Care&Activity

Miejsce

Kraków, ul. Beskidzka 30C
Kraków, ul. A. Dauna 113

Organizator

LaLoba Care&Activity

Kontakt

tel. 666 290 333, 570 577 677
recepcja@laloba.pl