Fizjoterapia i jej rola we wspomaganiu leczenia niepłodności.
wtorek 16.11.2021 godz. 12:00-13:00

Od wielu miesięcy, a być może lat, starasz się o dziecko ze swoim partnerem, ale bezskutecznie. Byliście poddawani już wielu badaniom, stosowaliście liczne terapie, i nic. Lekarze rozkładają ręce, wy nie macie już sił ani pomysłu. Czy kiedykolwiek słyszeliście o fizjoterapii, która wspomogłaby Wasze starania?

Zaburzenia fizjologii pracy narządów wewnętrznych poprzez urazy, operacje, sklejenia i zrosty, a także choroby, takie jak endometrioza, mogą powodować brak drożności nasieniowodów czy jajowodów. Często zdarzają się również zaburzenia napięć w więzadłach i powięziach. Wszystko to może wpływać na naszą płodność. Rehabilitacja płodności, to jeden ze sposobów ulepszenie swojego aktualnego stanu płodności, ale też wsparcie leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego.

Fizjoterapia wspierająca płodność to także fizjoterapia dysfunkcji związanych z seksem. Motywacją do skorzystania z niej mogą być bóle podczas stosunku. Wskazaniem do takiej fizjoterapii mogą być też bolesne, nieregularne miesiączki, czy blizny po porodzie. Polecana jest też osobom, które chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego. Skierowana jest nie tylko do kobiet, ale również w ogromnej mierze dla mężczyzn.

Wykład poprowadzi fizjoterapeutka uroginekologiczna Magdalena Sornowska
Spotkania odbędzą się w grupie na facebooku:
Czas Mamy – o ciąży i porodzie
Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.