Jak niwelować bóle kręgosłupa w ciąży i po porodzie?
10.03 godz. 12:00

Ból kręgosłupa w ciąży spowodowany jest zmianą postawy ciała kobiety ciężarnej i nasila się z każdym miesiącem ciąży. Po porodzie, przy zajmowaniu się dzieckiem, poprzez nieprawidłowe pozycje też może przysporzyć wiele problemów. Ból kręgosłupa jest często na tyle silny, że utrudnia codzienną aktywność i funkcjonowanie. Dlatego zapraszamy wszystkie mamy, te z maluszkami u boku, jak i te przyszłe, na kolejne spotkanie w ramach „Czasu Mamy”, na którym postaramy się przybliżyć temat bólów kręgosłupa i sposobów radzenia sobie z nimi. Na niektóre czynniki nie mamy wpływu, ale z niektórymi możemy sobie doskonale poradzić, aby zminimalizować ich działanie. Więcej o tym, co można zrobić, żeby zapobiec, bądź zmniejszyć bóle kręgosłupa już podczas naszego spotkania online z fizjoterapeutką Aleksandrą Dobaj, 10 marca o godz. 12:00.

Prowadząca

Aleksandra Dobaj | Fizjoterapeutka

Mgr fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od 9 lat wyczynowo związana z lekką atletyką – bieganiem. To właśnie poprzez sport narodziła się u niej pasja do fizjoterapii. Specjalizuje się w wykonywaniu masaży m.in. klasycznego, relaksacyjnego, bańką chińską, gorącymi kamieniami, kobiet w ciąży oraz wielu innych. Wykonuje także terapie ukierunkowane na problemy pacjentów pracując na tkankach głębokich, używając metod leczenia zaburzeń powięziowych (Facial Distorsion Model) oraz wykorzystując metody pracy z patologiami narządu ruchu – pinoterapia. Jej pracę uskutecznia holistyczne podejście do problemów pacjenta.

Rozejście mięśnia prostego brzucha
Profilaktyka i metody terapii.

Warsztat teoretyczno-praktyczny dla kobiet w ciąży i po porodzie.
24.03 godz. 12:00

Zastanawiasz się, co to jest rozejście mięśnia prostego brzucha RMPB, jak ono wygląda i jak można mu zapobiec? Zapraszamy Cię na warsztat, który przeznaczony jest zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych po porodzie. Przyszłe mamy nauczą się same diagnozować problem rozejścia, dowiedzą się, jakie są przyczyny rozejścia oraz jaką profilaktykę należy wprowadzić, by uniknąć tej dysfunkcji. Kobiety, które już urodziły, nie tylko nauczą się samodzielnie diagnozować rozejście mięśni, ale poznają formy terapii stosowane przez fizjoterapeutkę oraz zestaw ćwiczeń, który jest bezpieczny dla mięśni brzucha po porodzie. Warsztat będzie podzielony na dwie części- teoretyczną, w trakcie której fizjoterapeutka Aleksandra Kąkol, odpowie również na wszystkie pytania i praktyczną, przeznaczoną na ćwiczenia.

Prowadząca

Aleksandra Kąkol | Fizjoterapeutka

Wielka miłośniczka aktywnego trybu życia. Instruktorka fitness, instruktorka pilates, trenerka personalna oraz studentka fizjoterapii na krakowskim AWF

Spotkania odbędzą się w grupie na facebooku:
Czas Mamy – o ciąży i porodzie