Rehabilitacja kobiet po raku piersi, jest jednym z ważniejszych elementów terapii onkologicznej. Zarówno po mastektomii, jak i operacji oszczędzającej, ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie procesu usprawniania. Pozwala on w bezpieczny sposób wrócić do zdrowia, przyczynia się do poprawy komfortu i jakości życia, a przede wszystkim umożliwia wyeliminowanie skutków ubocznych, pojawiających się po zabiegu operacyjnym.

Ograniczenia ruchu w obrębie klatki piersiowej i kończyn górnych, obrzęk limfatyczny, dolegliwości bólowe, nadmierne napięcie w obrębie blizny, a także niska wydolność fizyczna, wymagają odpowiedniej fizjoterapii onkologicznej.
W LaLoba Care&Activity wszystkie kobiety po przebytym raku piersi, mogą skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej terapii pooperacyjnej. Etapy rehabilitacji pacjentek onkologicznych są dobierane indywidualnie i mogą obejmować:

  • terapię manualną: terapia tkanek miękkich, techniki mobilizacji w obrębie stawu ramiennego, stawów barkowo-obojczykowych i mostkowo-obojczykowych
  • terapię blizny
  • terapię przeciwobrzękową: drenaż limfatyczny, bandażowanie, nauka automasażu
  • kinezyterapię: leczenie ruchem podczas indywidualnych treningów z fizjoterapeutką lub udział w specjalistycznych zajęciach grupowych Trening medyczny dla początkujących, Pilates+trening mięśni dna miednicy

Wprowadzenie odpowiedniej i regularnej rehabilitacji, pomaga przywrócić sprawność psychofizyczną i stanowi ważną część holistycznej opieki nad kobietami zmagającymi się z rakiem piersi.

Masz pytania?