Salsa jest znanym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim, popularnym szczególnie na Kubie i w Ameryce, tańczonym do muzyki również nazywanej salsą.

Hiszpańskie słowo salsa oznacza sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w odniesieniu zarówno do tańca, jak i muzyki można łączyć z faktem, że salsa w warstwie muzycznej łączy elementy różnych gatunków muzycznych, a w warstwie tanecznej kroki wielu innych tańców, przy czym doznania w obu tych przypadkach są pikantne i gorące. Jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które z tańcem nie miały wcześniej kontaktu. To świetny początek przygody tanecznej, ponieważ taniec jest nieskomplikowany rytmicznie, a zarazem pełen energii i zmysłowości.
Salsa solo, to wyjątkowy kurs przeznaczony dla wszystkich miłośników gorących karaibskich rytmów. Taniec ten pozwala uwolnić naturalność i zmysłowość ruchów, a także poznać świadomość własnego ciała tak, aby nauczyć się wykorzystywać jego poszczególne partie. Dzięki temu ruchy poszczególnych elementów (rąk, głowy, klatki piersiowej, bioder) stanowią jedną, wyjątkowo finezyjną całość, a my zyskujemy poczucie pewności siebie na parkiecie i nie tylko. Na zajęciach gwarantujemy świetną zabawę i przyjemną atmosferę, bo odkrywanie siebie na nowo niejednokrotnie zaskakuje nas samych.

Czas trwania: 8 zajęć / 8 tygodni
Terminy: środy 20:00-21:00 (12.10., 19.10., 26.10., 2.11., 9.11., 16.11., 23.11., 30.11.)
Inwestycja: 219 zł
Maksymalna ilość osób: 15
Ilość miejsc ograniczona. Wymagana zaliczka przy zapisie: 100 zł

Prowadząca

Ilona Ułamek
Instruktor tańca

swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat i oddała się tej pasji na resztę życia. Pierwsze kroki na parkiecie stawiała na arenach Międzynarodowych Turniejów Tańca Towarzyskiego zdobywając tym samym kolejne osiągnięcia w stylach latynoamerykańskim oraz standardowym. Po ukończeniu szkoły średniej zaczęła zdobywać swoje pierwsze doświadczenia jako instruktor tańca prowadząc kursy w Irlandii. Po powrocie do Polski, wciąż rosnące zamiłowanie do tańca popchnęło ją do odkrywania kolejnych jego form. Przyszła pora na Salsę Kubańską, Reggaeton i Bachatę a w późniejszym czasie Hip Hop i High Heels. Od roku 2012 aktywnie podróżuje po Polsce i świecie biorąc czynny udział w największych międzynarodowych kongresach tanecznych. Wykształcenie tak różnorodnych umiejętności tanecznych oraz własnego unikalnego stylu, przyniosło kolejne sukcesy, m.in.: zdobycie Grand Prix w Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych oraz tytułu Mistrza Europy w zawodach World Artistic Dance Federation 2017. Obecnie bierze udział w licznych projektach tanecznych, zarówno jako tancerka, jak i choreograf, występuje w Rewiach Musicalowych na polskich scenach muzycznych oraz w eventach i pokazach tanecznych. Jest niepoprawną perfekcjonistką. Na parkiecie przywiązuje dużą wagę do techniki tanecznej, pracuje indywidualnie nad swoim ciągłym rozwojem i stara się wciąż doskonalić ruch ucząc się od najlepszych. Swoją miłością do tańca zaraża innych i z niezwykłą pasją podchodzi do każdych zajęć i każdego nowego projektu.

Masz pytania?

  Data
  12.10.- 30.11.2022
  środy godz. 20:30-21:30

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Cena
  219 zł

  Ilość osób
  15

  Pytania i rezerwacje
  tel. 570 577 677
  recepcja@laloba.pl