Dla każdej Mamy – tych przyszłych i tych obecnych przygotowałyśmy niespodziankę.
Od 13 listopada do 8 grudnia proponujemy wydarzenia
Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagamy zapisów na zajęcia!

Jeśli jesteś w ciąży i przygotowujesz się do porodu, zapraszamy Cię na warsztaty okołoporodowe – doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole rodzenia. Dowiesz się między innymi: o tym jak przygotować się do porodu, jak i kiedy bezpiecznie zacząć ćwiczenia w czasie połogu. Poznasz sposoby jak w ciąży zapobiegać i leczyć rozejście mięśni prostych oraz jak szybko uporać się z rozejściem po porodzie.
Dodatkowo, po raz pierwszy organizujemy warsztaty dla par. Podpowiemy jak się przygotować się do porodu rodzinnego, poznasz zadania i rolę partnera podczas porodu oraz sposoby łagodzenia bólu porodowego, a także techniki relaksacji i masażu.

Warsztaty okołoporodowe cykl dwóch spotkań – 14, 21.11, wtorek o 14:15 (1,5h)
Warsztaty okołoporodowe dla par – 2.12 – sobota o 12:30.

Warsztaty prowadzi Roksana Kryk – absolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami Jej celem jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak przywiązuje szczególną wagę do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.

Przyszłe i obecne Mamy mogą również skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutką.
W wybrane środy i piątki bezpłatne 30- minutowe zapraszamy na sprawdzenie rozstępu mięśnia prostego brzucha lub mięśni dna miednicy.

Czy wiesz, że 1/3 Polek cierpi z powodu dysfunkcji dna miednicy mniejszej. Związane jest to z brakiem świadomości, wiedzy i profilaktyki. Zbyt późne zgłoszenie się do lekarza, może spowodować, że jedynym rozwiązaniem problemu będzie obciążająca operacja. Dzięki dobrze przeprowadzonemu treningowi i rehabilitacji możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu, obniżenia narządów rodnych oraz poprawić jakość swojego życia seksualnego. Zadbaj o swoje dno miednicy. Zacznij od konsultacji z fizjoterapeutą z naszego LaLoba Centrum Kobiet zajmującym się tematem uroginekologii.

Jeśli borykasz się z jednym z problemów:
• wysiłkowe nietrzymanie moczu,
• nietrzymanie moczu,
• nagłe parcie na pęcherz,
• obniżenie narządów,
• wielokrotne ciąże lub poporodowe uszkodzenia mięśni dna miednicy mniejszej,
• masz rozejście kresy białej (rozejście mięśni prostych brzucha),
• profilaktyka mięśni dna miednicy mniejszej w ciąży i po porodzie,
• ból podczas współżycia lub zaburzenia czucia w pochwie,
• jesteś przed i po operacji ginekologicznej lub urologicznej – możesz zwiększyć ich skuteczność poprzez rehabilitację,
• masz ciągły ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, bóle okolicy kości krzyżowej lub bóle kości ogonowej.
Nie czekaj, przebadaj się już teraz!

Konsultacje prowadzą Dominika Lalik – fizjoterapeutka, instruktor fitness oraz nauczyciel metody Pilates, obecnie studentka V roku Fizjoterapii na krakowskim AWF-ie. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu fitness, a także metody Pilates. Obecnie, jest w trakcie kursu instruktora treningu personalnego. Zdrowy i aktywny styl życia towarzyszy jej od najmłodszych lat, a zwłaszcza taniec, który odegrał w jej życiu wielką rolę. Podczas zajęć zwraca szczególna uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń, które łączy w kompleksowy i zdrowy trening.

Oraz Roksana Kryk – fizjoterapeutka, absolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać jej wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu swojego zawodu.

Dla rodziców niemowląt do 12 miesiąca życia proponujemy bezpłatny warsztat „Wspieranie rozwoju psychoruchowego niemowląt”, który odbędzie się w sobotę, 2.12 o godz. 10:00.
Prowadzony przez fizjoterapeutkę, terapeutę NDT-Bobath dla dzieci- Ewelinę Pach – dotyczyć będzie prawidłowego rozwoju niemowląt. Poruszone w nim zostaną najczęstsze problemy, sposób zabawy, układania, pielęgnacji, tak aby wspierać ich rozwój psychoruchowy. Poznamy na nim sposoby noszenia, pozycje do karmienia, pozycje do zabawy, zabawki oraz profilaktykę zaburzeń rozwojowych.

Ewelina Pach -Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, terapeuta NDT Bobath dla dzieci. Osoba pełna energii, z pozytywnym podejściem do życia. Pomaganie małym pacjentom to jedna z jej największych pasji. Specjalizuje się w rehabilitacji pediatrycznej oraz wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka. Zawodowo związana z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie oraz Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom.

Aktywne Mamy zapraszamy na zajęcia z dziećmi – Fit Mama & Baby w poniedziałki, środy o 12 oraz piątki o 11. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy specjalne zajęcia Zumba Mama&Baby w poniedziałki 20.11 oraz 4.12, na które wstęp będzie bezpłatny.
A dodatkowo, w każdą środę o 11:00 i 11:30 możecie skorzystać z 30- minutowych konsultacji z trenerką Marcelą. Jeśli chcecie dobrać odpowiedni plan treningowy lub skonsultować się odnośnie żywienia wystarczy się zapisać.
Marcela Kiełt – Tancerka, instruktor fitness, Zumba, pasjonatka aktywnego i zdrowego stylu życia. Szalona osobowość i wulkan energii! Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 4 lat w przemyskim Zespole Tanecznym „Koralik”. Od kilku lat trenuje także bieganie. Dodatkowo, do jej zainteresowań należą tematy zdrowego odżywiania się. Każda wolna chwilę spędza aktywnie, zarażajac miłościa do sportu swoich podopiecznych.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci 30.11 czwartek.
Zajęcia rozwojowe dla dzieci:

14:30 Sensorki – zajęcia dla Mam z dziećmi od 3 do 8 miesiąca życia,
15:30 Przytulanki – zajęcia dla Mam z dziećmi od 6 do 12 miesiąca życia,
16:30 Wygibasy – zajęcia dla rodziców z dziećmi od 1 do 2 roku życia,
17:30 Balet – zajęcia taneczne dla dziewczynek od 2,5 do 4,5 roku życia.
Prowadzenie: Ewa Tisończyk oraz Paulina Damek (balet)

Na każde z wydarzeń wejście jest bezpłatne, wymagamy wcześniejszego zapisu na zajęcia.
Rezerwacja telefoniczna: 666-290-333 oraz 12-4256271 lub mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl

Data

13.11 – 18.12

Miejsce

LaLoba Care&Activity
Dauna 113, Krakow

Organizator

LaLoba Care&Activity

Kontakt i rezerwacje

tel. 666 290 333
recepcja@lalobacentrum.pl

Zarezerwuj miejsce