Zaczęłyśmy nowy sezon wprowadzając bardzo dużo nowości w harmonogramie zajęć. Odważnie wprowadzamy Jogę w ciąży i Jogę dla Mam z dziećmi. Dla fanek zajęć fitness powracają poranne wybudzanki oraz wiele innych możliwości treningów. Nowości mamy również w zajęciach dla Dzieci!
Mocne wejście w nowy jesienny sezon!

Nowości w zajęciach Ciało + Umysł

Joga dla kobiet w ciąży

Prowadzi Julia Weliczenko
Poniedziałki 11:00, Beskidzka 30C

Joga w ciąży może być uprawiana nie tylko przez kobiety, które już wcześniej ją praktykowały, ale i nowicjuszki w tej dziedzinie, które pragną rozpocząć swoją przygodę z jogą. Ćwiczenia jogi przynoszą przyszłym mamom wiele korzyści: pozwalają wyćwiczyć oddech, zrelaksować się, rozciągnąć mięśnie i odpowiednio przygotować do porodu. W związku z tym uprawianie jogi w ciąży pozwala przyszłej mamie zachować nie tylko dobrą kondycję fizyczną, ale i psychiczną. Zajęcia są prowadzone w spokojnym tempie a asany odpowiednio dobrane do możliwości ćwiczących aby zagwarantować bezpieczeństwo przyszłej mamie i jej dziecku.

Joga dla Mamy z dzieckiem

Zajęcia Jogi z dziećmi od 3 m-ca do 1,5 r.
Prowadzi Julia Weliczenko
Poniedziałki 12:00, Beskidzka 30C

Praktykowanie jogi z dzieckiem to świetna okazja, by odłączyć się na chwilę od wszystkiego, co nas rozprasza, skupić się na swoim wnętrzu i pracy swojego ciała oraz spędzić razem czas. Rozpoczynamy od łagodnej kobiecej praktyki jogi. Będzie to zestaw pozycji, które można wykonywać razem z maluszkiem na sali, dając jednocześnie swemu ciału odprężenie i relaks. Szczególną uwagę zwrócimy na ćwiczenia kręgosłupa, który w tym czasie narażony jest na przeciążenie i różnego rodzaju bóle, a także na pozycje otwierające klatkę piersiową. Wzmacniać będziemy też brzuch, podbrzusze i mięśnie dna miednicy, które wymagają po porodzie szczególnej uwagi. Celem zajęć jest połączenie relaksu, odprężenia i zabawy z poprawieniem kondycji i polepszeniem samopoczucia każdej z nas. Będziemy spotkać się ze sobą, rozmawiać, wymieniać swoimi doświadczeniami, aby razem odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Nowości w zajęciach Fitness / Sylwetka

Trening obwodowy

Prowadzi Krysia Karolczyková
Wtorki 19:00, Beskidzka 30C

Ciekawy i bardzo urozmaicony trening, który angażuje do pracy wszystkie partie mięśniowe. Pozwala wyrzeźbić sylwetkę, wzmocnić całe ciało i poprawia naszą wytrzymałość. Ze względu na swoją nieskomplikowaną formę, jest idealny również dla osób początkujących. Trening zbudowany jest z kilku ćwiczeń, które wykonuje się jedno po drugim przez określoną ilość sekund. Cały obwód powtarzamy kilka razy. Do treningu wykorzystujemy sprzęt tj.: step, hantle, kettl czy sztanga.

Wzmacnianie

Prowadzi Marcela Kiełt
Wtorki 9:00, Dauna 113
Czwartki 9:00, Beskidzka 30C

Zajęcia ukierunkowane na wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, ale też wysmuklenie sylwetki.  Jest to trening o charakterze siłowym, jak i aerobowym. Ćwiczenia mają za zadanie zwiększyć siłę mięśni nóg, pośladków, rąk, grzbietu oraz brzucha, a także wyszczuplić te partie ciała. Pomaga nam w tym wykorzystywany do treningu sprzęt: hantle, sztanga, kettl, mini bandy. Często pojawiają się również ćwiczenia, w których wykorzystujemy ciężar własnego ciała.

Trening Funkcjonalny

Prowadzi Barbara Bernasik
Soboty 8:30, Beskidzka 30C

To trening całego ciała, polegający na poprawie i wzmocnieniu konkretnej funkcji naszego ciała – szybkości, siły, wytrzymałości, stabilizacji, koordynacji czy mobilności. W zależności od celu treningowego, dobierany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń i przyrządów. W treningu używamy sprzętu takiego jak: sztangi, hantle, piłki szwajcarskie i ovoball, taśmy oraz tubingi. Trening funkcjonalny poprawia ogólną sprawność fizyczną, samopoczucie, a dodatkowo kształtuje szczupłą i zdrową sylwetkę.

WakeUp!

Prowadzą Katarzyna Bartosiewicz, Dorota Żabińska
Wtorki 7:30, Beskidzka 30C
Czwartki 7:30, Dauna 113

Poranne zajęcia o średniej intensywności, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków i ud. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wysmuklają i kształtują newralgiczne miejsca kobiet, na których gromadzi się tkanka tłuszczowa. Po krótkiej rozgrzewce, przygotowującej ciało do pracy, wykonujemy odpowiednie ćwiczenia w pozycji stojącej oraz w pozycjach niskich na macie. Trening często wykonuje się z użyciem sprzętu m.in. taśm mini-band, obciążeń na nogi czy hantli. Na koniec skupimy się na rozciągnięciu wszystkich partii ciała, tak by z większą energią rozpocząć dzień!

Fitness początki

Prowadzą Łukasz Tereszko, Gabriela Płaneta, Marcela Kiełt, Krysia Karolczyková, Małgorzata Leśniak, Katarzyna Bartosiewicz
Poniedziałki 17:00, środy 19:00, czwartki 20:00, piątki 19:00, Beskidzka 30C
Poniedziałki 17:00, wtorki 20:00, piątki 17:00, Dauna 113

Zajęcia przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Dla tych, które nigdy nie uczestniczyły w  zajęciach fitness, jak i tych początkujących, które chcą jeszcze popracować nad techniką wykonywania ćwiczeń. Zaznajomimy Cię z podstawowymi krokami używanymi podczas rozgrzewki oraz ćwiczeniami pojawiającymi się na różnych formach zajęć. Nauczysz się świadomie pracować ciałem, przyswoisz prawidłowe wzorce ruchowe, a także poznasz sprzęt treningowy dostępny na sali fitness. Idealna propozycja na start, dla osób które zaczynają starania o odzyskanie sprawności i poprawę wyglądu sylwetki. Zajęcia rozpoczynają się krótką rozgrzewką, zbudowaną z podstawowych kroków fitnessowych. Druga część skupia się na wykonywaniu prostych ćwiczeń angażujących całe ciało i pracy nad poprawnością ich wykonywania. Na pewno się zmęczysz, ale trening nie zniechęci Cię na początku Twojej drogi. Dzięki tym zajęciom każde kolejne zajęcia będą łatwiejsze do zrozumienia i wykonania.

Nowości w zajęciach Fitness / Spalanie

Szybkie spalanie

Prowadzi Gabriela Płaneta
Wtorki 20:00, Beskidzka 30C

Zajęcia o średniej intensywności, opierające się przede wszystkim na ćwiczeniach wytrzymałościowych połączonych z serią ćwiczeń wzmacniających. Trening pobudza do pracy wszystkie partie mięśniowe. Ma charakter aerobowy (tlenowy), pomaga w poprawieniu wydolności, wzmocnieniu układu oddechowego i krążeniowego. Trening dla każdej z Was, która ma na celu poprawę sylwetki oraz pozbycie się zbędnych kilogramów.

Nowości dla dzieci

Logorytmika

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 2 do 4 roku życia.
Czwartki 16:15, Beskidzka 30C

Zabawy logorytmiczne składają się z ćwiczeń muzyczno – ruchowych oraz słowno – ruchowych, w których ważną rolę odgrywa rytm. Logorytmika wyzwala aktywność i umożliwia odreagowanie napięć i negatywnych emocji. Również utrwala prawidłową artykulację, umuzykalnia, uwrażliwia, integruje i daje wiele radości. Zajęcia prowadzone są na otwartej przestrzeni z wykorzystaniem: muzyki, kolorowych chust, piłek, instrumentów itp.