“Rodzinne weekendy” to cykliczne warsztaty rodzinne dla dzieci wieku 1-3 lat i 3-6 lat oraz ich rodziców. Zachęcamy, by soboty spędzili Państwo na wspólnych zabawach ze swoimi dziećmi w naszym Centrum. My ze swojej strony zapewnimy ciekawe, różnorodne tematy warsztatów, angażujące zabawy i wykwalifikowanych prowadzących.
Czekamy na Państwa w każdą sobotę!
Będziemy prowadzić zajęcia dla dwóch grup:
grupa 1-3 lata: godz.11.30-12.45
grupa 3-6 lat: godz. 13.00-14.15
7.04 – “Oczko, oczko, buzia, nosek, czyli poznajemy nasze ciało”
Zajęcia skoncentrowane na rozpoznawaniu, nazywaniu i wskazywaniu poszczególnych części ciała. Zabawy wspierające świadomość własnego ciała, czucie głębokie. Będą nastawione na bliski kontakt z rodzicami (głaskanie, łaskotanie, masażyki, przytulanie, itp). Elementem spotkania będzie również praca plastyczna (odrysowywanie ciała lub poszczególnych jego części i ozdabianie ich).
Prowadzenie: Agnieszka Jadach
Absolwentka psychologii oraz studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie psycholog w szkole podstawowej. Wiedzę na temat komunikacji z dziećmi nabywała na licznych warsztatach i szkoleniach. Uważa, że w pierwszych latach życia dziecka najważniejsza jest silna więź z rodzicami, która stanowi podstawę dalszego rozwoju. Na swoich zajęciach stara się traktować każde dziecko indywidualnie z należytym szacunkiem i uważnością. Jej największą pasją i jednocześnie wielką inspiracją jest półtoraroczna córeczka.
14.04 – “Wyspa Skarbów”
Podczas zajęć, dzieci i ich rodzice, przeniosą się w świat poszukiwaczy skarbów. Najmłodsi będą mieli okazję odkryć jak zdobyć skarb, dzięki pracy zespołowej i dobrej zabawie, symboliczna Wyspa Skarbów stanie się miejscem dla rodzinnego wypoczynku. Zajęcia będą obfitowały w opowieści ruchowe, taniec swobodny, a także proste ćwiczenia manualne. Dzięki temu będziemy rozwijać nie tylko świadomość i poczucie przestrzeni, ale przede wszystkim motorykę dużą i małą. Dzieci i dorośli poćwiczą umiejętność hamowania i adekwatnego reagowania na sygnał dźwiękowy. Duży nacisk, położymy na swobodną interpretację muzyki, czerpiąc z metody gimnastyki twórczej Rudolfa Labana, zostaną wplecione elementy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Prowadzenie: Magdalena Sabik:
Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studentka psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Zamiłowanie do psychologii dziecka pojawiło się już w pierwszych latach zdobywania doświadczenia. Zawodowo nauczyciel i wychowawca, prywatnie pasjonatka, zajęć dramowych, ruchowych, programowania z dziećmi, a także zabaw parateatralnych. Doskonali swoje umiejętności podczas spotkań Szkoły dla Rodziców i Wychowawców czy biorąc udział w szkoleniach rytmicznych i plastycznych. Jej pasją jest wyzwalanie w dzieciach emocji, kształtowanie umiejętności ich rozumienia i radzenia sobie z nimi. Wierzy, że jednym z podstawowych środków umożliwiających rozwój emocjonalny, poznawczy i motoryczny zarazem, jest swobodna ekspresja i stymulacja polisensoryczna. Zawsze gotowa i otwarta na nowe wyzwania, łącząca pasję z pracą zawodową, kierująca się tym, że to dziecko jest głównym źródłem inspiracji, wystarczy tylko podążać za jego potrzebami.
21.04 – “Na wiosennej łące”
Przeniesiemy się na wspaniałą, kolorową łąkę, pełną kwiatów i owadów, na której będziemy się wspólnie bawić i tańczyć. Każdy z nas będzie miał szanse wcielić się w zieloną żabkę, bociana czy wielobarwnego motyla. Na koniec stworzymy piękną łąkę.
Prowadzenie: Małgorzata Prochownik
Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym, nauczyciel wychowania przedszkolnego z 9- letnim stażem. Pracowała z dziećmi w wieku od 2,5 do 7 lat, a także z dziećmi niepełnosprawnymi (w przedszkolu integracyjnym). Jest osobą pogodną, otwartą na dzieci i ich potrzeby. Od najmłodszych lat związana ze sportem – uprawia judo i Brazylijskie jiu jitsu. Podczas swoich zajęć lubi łączyć ze sobą zabawy ruchowe z aktywnością artystyczną – głównie plastyczną.
28.04 – “W świecie eksperymentów”
Na tych zajęciach dzieciaki będą miały okazję stać się prawdziwymi odkrywcami. Sala zamieni się w laboratorium w którym to pociechy będą miały okazję dokonać rzeczy z którymi nie spotykają się na co dzień. Zrobimy prawdziwy wulkan z lawą, zobaczymy latające piłeczki oraz sprawdzimy, czy z cukierków można zrobić prawdziwą tęczę.
Prowadzenie: Aleksandra Nawój
Animatorka dziecięca i młodzieżowa, aktorka licznych teatrów objazdowych, współzałożycielka, aktorka, szkoleniowiec w Rozwojowym Teatrze Krakowskim.
Cena:
40zł/ pojedyncze wejście rodzic + dziecko
140zł/ 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 8 tygodni.
Zapraszamy
Data
sobota, godz: 11:30 i 13:00
Miejsce
LaLoba Care&Activity
Dauna 113, Krakow
Cena
40,-
Organizator
LaLoba Care&Activity
Kontakt i rezerwacje
tel. 666 290 333
recepcja@lalobacentrum.pl