Zapraszamy Was na wspólną podróż ścieżką Jogi. Tak jak przed każdą podróżą dobrze jest się przygotować tak i Kurs Wstępny umożliwi Wam zapoznanie się z podstawowymi regułami w pozycjach Jogi: Asanami, tak aby Wasza podróż przebiegała płynnie i bezpiecznie.

W ciągu 6 tygodni Kursu Wstępnego instruktorki szczegółowo przejdą przez podstawy poniżej opisanych pozycji, co umożliwi Wam kontynuacje praktyki w grupach ogólnych.

 1. Pozycje Stojące:

  Można powiedzieć że dzięki nim, przywitacie się z Waszym ciałem. Wasze ręce i nogi, nadgarstki, kostki, kolana, staną się Waszymi przewodnikami ku wnętrzu.
  Mają one na celu aktywację, poprawienie postawy, rozwinięcie poczuciu równowagi i koordynacji oraz integracji ciała.

 2. Pozycje siedzące:

  Dzięki nim uzyskuje się swobodę w pośladkach kolanach, pachwinach, kostkach i stopach. Akcentuje się wydłużanie i wzmacnianie mięśni kręgosłupa.

 3. Skłony

  Prawidłowe wykonywanie skłonów wycisza i relaksuje. I regeneruje. Są zbawienne przy problemach z dolnymi partami kręgosłupa.

 4. Wygięcia

  W kursie przygotowującym do praktyki dalszej wprowadzona zostanie pozycją, która pomoże uczestnikom bezpieczną praktykę bardziej zaawansowanych wygięć w przyszłości.
  Pozycje z tej grupy stymulują nadnercza, wzmacniają mięśnie kręgosłupa.

 5. Pozycje odwrócone

  Asany z tej grupy dodają odwagi do stawiania czoła przeciwnościom codziennym troskom.
  Stymulują przysadkę i tarczycę i utrzymują równowag hormonalną -szczególnie ważne dla kobiet.
  Przedstawione zostaną zasady bezpiecznego wchodzenia i wychodzenia z pozycji: Stania na Głowie oraz Świecy.

 6. Pozycje regeneracyjne

  Jesteś wcześniej, nie wiesz co ze sobą zrobić czekając na początek lekcji?
  Każda z Was dowie się w jaki sposób układać pomoce na początek lekcji, tak aby samodzielnie móc zająć pozycję regeneracyjna aby wprowadzić ciało i umysł w zalecane rozluźnienie i wyciszenie.

 7. Dodatkowo każda z uczestniczek dowie się jakie pozycje są przeciwwskazane podczas okresu, a jakie zalecane.
Ważne informacje dotyczące kursu
Na kurs jogi dla początkujących obowiązują zapisy mailowe: recepcja@laloba.pl bądź osobiste w każdej lokalizacji LaLoba tel: 570 577 677
Przy zapisie wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł oraz całości za 2 m-c tj. 340 zł do pierwszego dnia kursu. Możliwy jest także przelew na konto: 44 1950 0001 2006 0007 8337 0001
Odwołanie rezerwacji na mniej niż 1 tydzień skutkuje brakiem zwrotu zaliczki
Możliwe jest odrobienie 2 zajęć z kursu na regularnych zajęciach z grafiku
Kurs rozpocznie się jeśli uzbiera się grupa min 8 osób
Prowadzące

Emilia Figurniak

pasjonatka i nauczycielka jogi (Yoga Siromani). Z wykształcenia mgr sztuki. Związana z jogą od 1996 roku. Nieustannie szlifuje swój warsztat pod okiem wybitnych nauczycieli z Europy, Indii i USA. Wieloletnia asystentka Konrada Kocota. Autorka programów ‘Joga i chromoterapia- harmonia w pracy czakramów’ oraz ‘Joga wyszczuplająca’.

Żulieta Czobanowa

urodzona w Bułgarii. Do Krakowa przyjechała na studia nauczycielskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pomimo tego, że nigdy nie została nauczycielką języka polskiego, spełnia swoje pedagogiczne zamiłowanie do pracy z ludźmi jako nauczyciel jogi. Kurs Instruktora Jogi poziom Indtroductory II prowadzony przez Konrada Kocota według metody B.K.S Iyengara, poświadczony dyplomem wydanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce w 2018 r.

Data
28.01-5.03.20
wtorki i czwartki
godz. 19:30

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
340 zł

Kontakt
tel. 12 307 33 30
recepcja@laloba.pl