Czy, podobnie jak My, nie wyobrażasz sobie dobrze rozpoczętego dnia bez kubka kawy? Udowodniono, że kawa ma dobry wpływ na nasz organizm, o ile pita jest w odpowiedniej ilości.

Kto z nas jednak kończy dzień na jednej kawie? Kawa do śniadania jest obowiązkiem, przed rozpoczęciem swojego dnia pracy to już rytuał, po południu do czegoś słodkiego również smakuje idealnie. Często nawet wieczorami pijemy kawę, bo natłok obowiązków powoduje, że pewne rzeczy musimy zrobić na „już”. Czy musimy rezygnować z kawy? Oczywiście nie! Mamy dla was super zdrową alternatywę, która nie dosyć, że dobrze smakuje to jeszcze niesie ze sobą mnóstwo cennych składników.
Mowa oczywiście o kawie z cykorii! Cykoria to roślina o bardzo silnych właściwościach zielarskich. Kawa z suszonego korzenia cykorii to napój bogaty w składniki sprzyjające zdrowiu. Jednym z najważniejszych jej komponentów jest inulina, która jest naturalnym probiotykiem. Regularnie pita kawa z cykorii usprawnia nasz metabolizm, przeciwdziała przeziębieniom oraz zmniejsza wchłanianie tłuszczów w organizmie. Ze względu na zwalczanie wolnych rodników cykoria odbudowuje błony komórkowe skóry, przeciwdziałając procesom szybkiego starzenia się organizmu.
Spróbuj!