Loading...

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą poprawić mobilność i elastyczność swojego ciała wykorzystując podwieszane chusty/hamaki. Z zajęć skorzystają zarówno osoby początkujące oraz o średnim poziomie zaawansowania.

Forma kursu umożliwia dostosowanie intensywności, wariantów ćwiczeń rozciągających i pozycji podwieszonych do indywidualnych potrzeb dzięki kameralnej grupie (do 10 osób). Trening złożony jest z ćwiczeń rozciągających mięśnie w sposób statyczny jak i dynamiczny, ćwiczeń mobilizujących stawy kręgosłupa oraz stawów obwodowych, a także relaksacji w podwieszeniu. Częściowe odciążenie oraz możliwość zawiśnięcia na chuście zmniejsza nacisk na kręgosłup i umożliwia wykonanie ćwiczeń rozciągających, które sprawiają trudność na podłodze. Rozciąganie jest ważnym elementem cyklu treningowego i rehabilitacji, dlatego tego typu zajęcia zalecane są osobom systematycznie biorącym udział w zajęciach wzmacniających, osobom, którym doskwiera przewlekły ból kręgosłupa oraz tym, które profilaktycznie chcą zadbać o swoje ciało. Wykorzystanie chust w ćwiczeniach wymaga siły mięśni brzucha i ramion, którą uczestniczki będą stopniowo budować z zajęć na zajęcia.

Prowadząca

Dominika Lalik

Fizjoterapeutka i instruktorka Pilates

Trenerka i pasjonatka świadomej pracy z ciałem. Absolwentka kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Specjalizuje się w pracy z kobietami w każdym wieku. Certyfikowana nauczycielka Pilates zdobywająca wiedzę w polskim oddziale szkoły Michael King Pilates School. Ukończyła szkolenia z pracy na macie na dwóch poziomach (Matwork 1 i 2), ćwiczeń z wykorzystaniem drobnych przyrządów (Pilates ball, Foam roller, Magic circle), ćwiczeń na sprzęcie (Spine Corrector, Reformer 1) oraz wielu innych z zakresu fizjoterapii, tańca i aktywności fizycznej. Jako miłośniczka Pilates planuje kontynuować swój rozwój. W przeszłości tancerka, pedagog tańca i choreograf. Obecnie swoją sympatię do tańca pielęgnuje prowadząc warsztaty i szkoląc się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Przyznaje, że jej największą pasją jest nauczanie innych ruchu i świadomej pracy z ciałem wpływając na poprawę ich codziennego życia.

Masz pytania?

  Data
  1.07-19.08.2024
  poniedziałki godz. 20:00

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Cena
  390,-

  Pytania, terminy i rezerwacje
  tel. +48 570 577 677
  recepcja@laloba.pl

  Przy rezerwacji wymagana wpłata zadatku 100,-
  Przy odwołaniu uczestnictwa później niż 7 dni przed wydarzeniem nie będzie zwracany.

  Masz pytania?