Jak zadbać o bliznę po cesarskim cięciu?
środa 9.06. godz. 12:00

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z cyklu „Czas Mamy”. Tym razem, webinar przeznaczony jest dla kobiet, które przeszły poród za pomocą cesarskiego cięcia, mają zaplanowany termin CC lub są zainteresowane tematem blizny po CC. Na wykładzie zostanie omówiony temat blizny od pierwszych dni po CC. Jaki wpływ ma na nasze ciało, jak prawidłowo powinna goić się blizna, jak prawidłowo powinno się ją pielęgnować, jak nauczyć się z nią funkcjonować. Wytłumaczymy dlaczego tak ważna jest mobilizacja (masaż) blizny i jakie może nieść ze sobą korzyści. Zostanie również przedstawiony przykładowy instruktaż automasażu blizny u kobiet po CC po 6 tygodniu.
Webinar poprowadzi nasza fizjoterapeutka uroginekologiczna Aleksandra Kąkol, a spotkanie odbędzie się w zamkniętej grupie na FB „Czas Mamy- o ciąży i porodzie” 9 czerwca o godzinie 13:00.

Dobre rozstania.
O tym jak pomóc maluchom przezwyciężyć lęk przed rozstaniem z rodzicem?
23.06. godz. 12:00

Pierwsze rozstanie „na dłużej”, może być stresujące nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica. Zapraszamy na warsztat dla rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko bez wielkiego stresu dla obydwu stron, zostało pod opieką innych dorosłych, czy to w przedszkolu, żłobku czy z nianią. Na warsztacie rodzice dowiedzą się: co pomaga, a co przeszkadza w przygotowaniu do rozstania się z rodzicem, jak za pomocą odpowiednich zachowań wpłynąć na spokój i poczucie bezpieczeństwa dziecka podczas jego pierwszych samodzielnych kroków w nowym środowisku oraz jakie zabawy wspierają maluszki w przygotowaniu do rozstań z bliskimi.

O „dobrych rozstaniach” porozmawia z Wami 23 czerwca o godz. 12:00 Ewa Tisończyk, Dyrektor programowy Niepublicznego Przedszkola LaLoba. Webinar odbędzie się w zamkniętej grupie na FB „Czas Mamy- ciąży i porodzie”. Zapraszamy!

Spotkania odbędzą się w grupie na facebooku:
Czas Mamy – o ciąży i porodzie
Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.