Rozstępy.
Skuteczne metody zapobiegania oraz zabiegi redukujące rozstępy i wiotkość skóry biustu i brzucha.
7.04. godz. 12:00

Jak walczyć z rozstępami?
Jak im zapobiegać i jak niwelować już istniejące?
Czego szukać i unikać w kosmetykach? Czy pielęgnacja domowa faktycznie coś daje?
Czy zabiegi gabinetowe są skuteczne i które z nich najlepiej wybrać?
Jak ujędrnić brzuch po ciąży i biust po laktacji?
Kiedy po porodzie można wdrożyć zabiegi? Czy trzeba czekać do zakończenia laktacji?

Na te i wiele innych pytań odpowie Agnieszka Niemirowska-Kmiecik, masażystka i kosmetolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z ciałem. Spotkanie odbędzie się w zamkniętej grupie na FB „Czas Mamy- o ciąży i porodzie”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.

Prowadząca

Agnieszka Niemirowska | Kosmetolożka

Dyplomowany kosmetolog i masażystka z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Szkoleniowiec, pasjonatka masażu oraz nowoczesnej kosmetologii naturalnej i estetycznej. Od 2014 r związana z LaLobą. Lubi pracę z ludźmi i satysfakcję jaką ona daje. Regularnie rozwija swoją wiedzę i umiejętności. Działa kompleksowo – łączy różne terapie zabiegowe, dopasowując je do indywidualnych potrzeb swoich Klientek. Specjalizuje się w pielęgnacji twarzy, redukcji rozstępów i modelowaniu sylwetki. Prywatnie mama, miłośniczka koni, świeżego leśnego powietrza i dobrych seriali.

Zmiany po porodzie, czyli co muszę “naprawić” w swoim ciele, aby móc rozpocząć mocniejszą aktywność fizyczną?
21.04. godz. 12:00

Ciąża, mimo iż jest fizjologicznym procesem organizmu, niesie ze sobą wiele zmian w naszym ciele. W organizmie matki zachodzą złożone zmiany przystosowującę ja zarówno pod kątem fizycznym do donoszenia i urodzenia dziecka, jak i pod kątem psychicznym, do opieki nad noworodkiem. Bezpośrednio po porodzie, czas połogu jest wyjątkowym czasem dla matki i dziecka. Kobieta powinna pozwolić sobie na odpoczynek i regenerację. Szkodliwe jest podejmowanie w tym czasie przez kobietę forsownych aktywności fizycznych. Powinien być to czas delikatnych ćwiczeń oddechowych, treningu mięśni dna miednicy, spokojnych spacerów.

Nadchodzi jednak moment, w którym kobieta czuje, że chciałaby powrócić do większej aktywności.
Kiedy jest czas na mocniejsze treningi?
Od czego mamy zacząć powrót do pełnej aktywności?
Czy na pewno chodzi tylko o czas jaki upłynął od porodu?
Co powinnyśmy wzmocnić zanim zaczniemy biegać, skakać czy uprawiać mocny trening fitness?

Na te pytania odpowie Lidia Kaltenberg, fizjoterapeutka uroginekologiczna, instruktorka zajęć prozdrowotnych, mama trójki dzieci. Jej pasją jest praca z kobietami w ciąży i po porodzie, którą realizuje zarówno w gabinecie, jak i na sali podczas zajęć grupowych.
Spotkanie odbędzie się w zamkniętej grupie na FB „Czas Mamy- o ciąży i porodzie”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.

Prowadząca

Lidia Kaltenberg | Fizjoterapeutka

Mama trójki dzieci. Fizjoterapeutka (UJ – Collegium Medicum) , instruktorka Pilates. Pasjonatka zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Jej pasją jest praca z kobietami w ciąży oraz z kobietami chcącymi bardziej świadomie poznać swoje ciało i dno miednicy. Wierzy, że poprzez odpowiedni ruch i świadomość ciała kobieta jest w stanie cudownie przeżyć ciąże i pozytywnie doświadczyć niesamowitego wydarzenia jakim jest poród.

Spotkania odbędzą się w grupie na facebooku:
Czas Mamy – o ciąży i porodzie
Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki.