Pozycje odwrócone są grupą asan skupiającą wokół siebie najwięcej mitów. Często stanowią swego rodzaju tabu.

Warto jednak poświęcić im więcej czasu i odważyć się zgłębić ich tajniki, aby w bezpieczny sposób skorzystać z ich niezwykłych właściwości. Nasze dwudniowe spotkanie z pozycjami odwróconymi, będzie polegało nie tyle na przebywaniu w asanach, co nauce prawidłowego wyprowadzania tych pozycji.

Dowiesz się:
  • Jak nie tworzyć kompresji na odcinek szyjny w staniu na głowie
  • W jaki sposób pozycje odwrócone obniżają ciśnienie krwi
  • Jak działają na układ oddechowy, nerwowy i hormonalny. Kiedy i jak stosować je terapeutycznie?
  • Jakie są bezpieczne warianty pozycji odwróconych przy schorzeniach szyjnych oraz  menstruacji
  • Jak pracuje górna i dolna część ciała (praca przedramion, dłoni, stóp…)
  • Dlaczego sirsasana (stanie na głowie) zwana jest królową asan.
  • Jak pozbyć się lęku przed pozycjami odwróconymi

Regularna praktyka tej grupy asan odżywia nasz mózg poprzez dopływ świeżej, czystej krwi. Ma wspaniały wpływ na serce i układ krwionośny. Reguluje pracę hormonów. Na skutek praktyki zwiększa się powrót żylny i krew dopływa do serca bezwysiłkowo. W pozycjach takich jak pług czy świeca, tarczyca i gruczoły przytarczyczne są dobrze ukrwione. Pozycje odwrócone wzmagają również odporność, stymulują układ immunologiczny. Zwiększają krążenie w górnych drogach oddechowych, dzięki czemu otwierają się zatoki i błona śluzowa jest prawidłowo odżywiona. Zmniejszają ryzyko zapadalności na alergie i infekcje, przeziębienia. Pomagają usuwać toksyny. Wyciszają system nerwowy i ułatwiają zasypianie.

Prowadząca

Emilia Figurniak

pasjonatka i nauczycielka jogi (Yoga Siromani). Z wykształcenia mgr sztuki. Związana z jogą od 1996 roku. Nieustannie szlifuje swój warsztat pod okiem wybitnych nauczycieli z Europy, Indii i USA. Wieloletnia asystentka Konrada Kocota. Autorka programów ‘Joga i chromoterapia- harmonia w pracy czakramów’ oraz ‘Joga wyszczuplająca’.

Data
Sobota 28.03
godz. 15:30 – 18:00
Niedziela 29.03
godz. 9:30 – 12:00

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
150 zł

Kontakt
tel. 12 307 33 30
recepcja@laloba.pl