LaLoba już od ponad 10 lat troszczy się o zdrowie, samopoczucie i sprawność fizyczną Kobiet w każdym wieku. Codziennie, z ogromnym zaangażowaniem, pomagamy Kobietom pozbyć się dolegliwości bólowych, dysfunkcji i uczymy Je bezpiecznego i świadomego ruchu. Nasze zajęcia grupowe oraz terapie indywidualne, nie tylko pozwalają ułatwić procesy powrotu do pełnej sprawności, ale przede wszystkim pełnią funkcję profilaktyczną.
Chcemy, aby każda Kobieta odnalazła w aktywności fizycznej radość i wiedziała, że regularne ćwiczenia, a także wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym, poprawiają komfort życia i są gwarancją bycia zdrową, sprawną i szczęśliwą.
Październik to od wielu lat miesiąc profilaktyki raka piersi. Wykorzystajmy ten czas, aby zwrócić jeszcze większą uwagę na ochronę zdrowia Kobiet. Zapraszamy Was na Miesiąc Zdrowia Kobiety do LaLoby, podczas którego będziecie mogły bezpłatnie skorzystać z naszych zajęć prozdrowotnych, konsultacji trenerskich i fizjoterapeutycznych, a także wziąć udział w wyjątkowo kobiecych spotkaniach z ekspertami.
W trosce o Twoje zdrowie.
Kobiece spotkania w LaLobie
czyli serię wykładów i warsztatów na tematy niezwykle ważne i dotyczące zdrowia każdej z nas. Profilaktyka, badania, aktywność fizyczna- dlaczego są kluczem do zdrowia i sprawności? O tym właśnie będziecie mogły porozmawiać z naszymi ekspertkami oraz zaproszonymi gośćmi.
Zdrowe piersi. Zdrowa Ty!
Jak wykonać samobadanie piersi?
Wtorek 5 października godz. 17:00
Prowadzenie: Krakowskie Towarzystwo Amazonki
W Polsce już ponad 50 kobiet każdego dnia dowiaduję się, że choruje na raka piersi. Rocznie, z powodu tego nowotworu, umiera aż 5000 kobiet. Rak piersi wcześnie wykryty jest wyleczalny, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań, w tym samokontrola piersi. Samobadanie piersi powinny wykonywać kobiety od ukończenia 20. roku życia, co miesiąc, tego samego dnia, po zakończeniu miesiączki. Pozwala ono wykryć wszelkie zmiany już w niskim stopniu zaawansowania. Jeśli nie potrafisz dokonywać samobadania piersi lub nie wiesz, czy robisz to prawidłowo, przyjdź na nasz warsztat, który poprowadzą Panie Maria Borowiecka i Jadwiga Doroz z Krakowskiego Towarzystwa Amazonek.
Mięśnie dna miednicy.
Jak o nie dbać i dlaczego są tak ważne w życiu kobiety?
Czwartek 7 października godz. 17:00
Prowadzenie: Sylwia Robak
Czy wiesz, że w Polsce co trzecia kobieta po 25 roku życia cierpi powodu dysfunkcji dna miednicy? Dno miednicy pełni niezwykle ważne zadania. Przede wszystkim jej prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne do kontynencji (utrzymanie moczu, stolca, gazów) oraz procesu wydalania. Ponadto podtrzymuje narządy w jamie brzusznej i zapobiega ich obniżaniu, a w skrajnych przypadkach wypadaniu. Pełni również bardzo istotną rolę w obszarze seksualnym. Na czym polega trening mięśni dna miednicy? Jak często i dlaczego warto go wykonywać? O to, w jaki sposób powinniśmy troszczyć się o swoje mięśnie dna miednicy, opowie nasza fizjoterapeutka uroginekologiczna, Sylwia Robak.
Badaj się regularnie!
Kalendarz badań profilaktycznych kobiet.
Wtorek 12 października godz. 17:00
Prowadzenie: Aleksandra Dobaj
Chcemy żyć długo i chcemy żyć zdrowo. Zdecydowanie mamy moc sprawczą, tylko czasem o niej zapominamy lub niechętnie z niej korzystamy. Badania profilaktyczne, wykonywane regularnie, pozwalają nam nie tylko szybko zareagować na niepokojące sygnały, ale często pomagają ocalić życie. Na które „kobiece obszary” powinnaś zwrócić szczególna uwagę? Kiedy i jakie badania powinnaś wykonywać? I dlaczego nie warto o nich zapominać? Na te pytania odpowie Aleksandra Dobaj, fizjoterapeutka uroginekologiczna.
Twoje cele, możliwości i ograniczenia.
Jak znaleźć dla siebie odpowiednią aktywność fizyczną?
Wtorek 19 października godz. 17:00
Prowadzenie: Aleksandra Kąkol
Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Wyrzeźbić sylwetkę? A może po prostu trochę się poruszać? Boli Cię kręgosłup lub cierpisz na inne dolegliwości, ograniczenia czy dysfunkcje? Chciałabyś znaleźć dla siebie odpowiednią aktywność fizyczną. Dostosowaną do Twojego wieku i możliwości. Taką, która pomoże Ci zrealizować Twój cel treningowy i pozwoli w sposób bezpieczny zacząć się ruszać. Nasza trenerka personalna i fizjoterapeutka, Aleksandra Kąkol, pomoże Ci dobrać idealną dla Ciebie aktywność i podpowie, czego najbardziej potrzebuje Twoje ciało.
Gdy seks boli.
Kobiecy problem, który można wyleczyć.
Wtorek 26 października godz. 17:00
Prowadzenie: Magdalena Sornowska
Seks ma być przyjemny. Nie może boleć! Wiele z nas jednak zamiast czerpać radość z intymnych chwil, zmaga się z nieprzyjemnymi dolegliwościami w trakcie stosunku. Czy wiedziałaś o tym, że bolesne stosunki można leczyć u fizjoterapeuty? Ból i dyskomfort w trakcie seksu, ale także problem z założeniem tamponu, tkliwość narządów płciowych są niepokojące i wymagają odpowiedniej terapii. O tym, co może być przyczyną bolesnych stosunków i jak temu zaradzić, będziecie mogły porozmawiać z fizjoterapeutką uroginekologiczną, Magdaleną Sornowską.
Bezpłatne 30-minutowe konsultacje z fizjoterapeutkami i trenerkami personalnymi
Chcesz rozpocząć swoją przygodę z fitnessem i nie wiesz, które zajęcia wybrać? A może trenujesz już długo i nie zauważasz efektów? Dokuczają Ci dolegliwości bólowe, zmagasz się z kontuzjami lub dysfunkcjami? Umów sie na bezpłatną konsultację z naszymi trenerkami i fizjoterapeutkami i uzyskaj profesjonalną pomoc i wsparcie.
Prowadzenie: Anna Siuta i Małgorzata Podobińska
Terminy konsultacji:
8.10. (piątek) 8-14, 15-21
12.10. (wtorek) 8-14, 15-21
20.10. (środa) 8-14, 15-21
28.10. (czwartek) 8-14, 15-21
Darmowa wejściówka do pobrania z e-sklepu na wybrane zajęcia grupowe
Ruch i aktywność fizyczna to gwarancja lepszego samopoczucia, sprawności i dobrej kondycji zdrowotnej. Wpływ codziennej aktywności, na funkcjonowanie ciała i umysłu, jest nieoceniony. Regularna dawka ruchu nie tylko zwiększa naszą odporność i dodaję energii, ale powoduję, że wyglądamy i czujemy się ze sobą znacznie lepiej. Pragniemy podarować każdej z Was jedną, bezpłatną wejściówkę na wybrane prozdrowotne lub mentalne zajęcia grupowe, którą możecie wykorzystać do końca października.
Bezpłatną wejściówkę można zrealizować zapisując się na zajęcia prozdrowotne lub mentalne, oznaczone w harmonogramie kolorem różowym: Gimnastyka+Pilates, Pilates+ mięśnie dna miednicy, Pilates 1, BodyBalance, Joga na start, Joga ogólna, Trening medyczny dla początkujących.
Na warsztaty, zajęcia grupowe i konsultacje ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.