Loading...

Zapraszamy wszystkie kobiety, które są po porodzie lub te z Was, które wiedzą, że będą w niedługim czasie rodziły właśnie przez cesarskie cięcie na warsztaty praktyczne: Blizna po cesarskim cięciu, co dalej?

Omówimy zagadnienia:

• Mobilizacja blizny co to takiego?
• Jak dbać o bliznę po porodzie?
• Jak zapewnić odpowiednią elastyczność blizny?
• Dlaczego rehabilitacja blizny jest tak istotna?

Cel warsztatów

• nauka automasażu blizny
• poprawa elastyczności blizny
• zredukowanie negatywnych odczuć związanych z blizną jak ból, ciągnięcie, kłucie
• poprawa postawy
• redukcja ewentualnych dolegliwości bólowych kręgosłupa

Ważne! O bliznę warto zadbać zaraz po porodzie, ale również kilka lat po. Warsztaty mają charakter teoretyczno- praktyczny

Warsztaty obejmują

• część teoretyczną
• ocenę blizny
• naukę samodzielnej mobilizacji (masażu)

Prowadząca

Aleksandrą Kąkol | fizjoterapeutka

Jestem mgr fizjoterapii, trenerką personalną oraz instruktorką fitness.
Interesuje mnie praca z kobietami w ciąży i po, dlatego za swoją specjalizację wybrałam fizjoterapię uroginekologiczną. Od kilku lat jestem instruktorem fitness, pilates oraz trenerką personalną, moim celem jest pomoc kobietom w utrzymaniu zdrowego i sprawnego ciała niezależnie od wieku. Doświadczenie zdobyte podczas treningu z kobietami łączę z pracą w gabinecie, pozwala mi to na lepsze zrozumienie przyczyny problemu i zaplanowanie terapii.
Za cel postawiłam sobie uświadamianie kobiet jak ważny jest dobry ruch i zdrowe ciało.

Przeczytaj informacje na temat blizny – czy to po CC czy jakiejkolwiek blizny

Po porodzie młode mamy poświęcają całą swoją uwagę maluszkowi, który potrzebuje ich troski i uwagi. Jednak, gdy tygodnie mijają, a kobieta czuje się coraz lepiej zaczyna myśleć również o sobie i swoim wyglądzie. Szczególnym punktem uwagi jest oczywiście brzuch, którego chcemy się jak najszybciej pozbyć. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad konsekwencjami cięcia cesarskiego? Otóż opracowanie blizny po porodzie cc jest bardzo ważne, aby w przyszłości nie spotkały Cię uciążliwe dolegliwości związane z blizną jak bóle głowy czy kręgosłupa. Skutki cięcia cesarskiego mogą być długotrwałe, jeśli blizna nie zostanie opracowana. W późniejszych latach może powodować dolegliwości takie jak bóle pleców na pozór wcale nie związane z cc. Powikłania nie dotyczą tak naprawdę tylko cięcia cesarskiego, ale wszystkich blizn w naszym ciele. Jeśli znamię jest aktywne, jak „bluzka przyszyta do naszego ciała” wpływa na pracę narządów i układów w naszym organizmie.

Kiedy można podjąć terapię?

Pracę z blizną można rozpocząć od razu po porodzie poprzez pośrednie techniki takie jak: oddech, dotyk, profilaktyka itp. Około 2-4 tygodnie po porodzie, gdy blizna jest już zagojona najlepiej podjąć terapię z fizjoterapeutą. Na początku terapeuta ocenia jakość blizny, jej kolor, kształt, czy jest płaska czy wciągnięta oraz jej ruchomość w warstwach powierzchownych i głębokich. Często kobiety nie przejmują się blizną ponieważ nie występuje u nich ból w miejscu szycia co jest spowodowane zaburzeniem „czucia” w tym obszarze . Blizna zewnętrznie ładnie wyglądająca może być problematyczna na skutek powstałych zrostów pod skórą. Na pewno niepokojącymi objawami poporodowymi są zawroty głowy podczas aktywności, ciągnięcie w obszarze szycia podczas wykonywania codziennych czynności oraz objawy wcześniej wymienione. Wszystkie te dolegliwości szczególnie powinny zmotywować pacjentkę do zaczerpnięcia porady u specjalisty. Terapii może być poddana każda blizna, bez względu na czas jaki upłynął od porodu.

Masz pytania?

    Kup online w naszym sklepie:

    Data
    4.7.2023
    godz. 12:00

    Miejsce
    LaLoba Care&Activity
    Beskidzka 30C, Kraków

    Cena
    40 zł z Kartą LaLoba
    60 zł bez Karty

    Pytania i rezerwacje
    tel. +48 570 577 677
    recepcja@laloba.pl

    Masz pytania?