Za oknami coraz cieplej, dni stają się dłuższe, a przede wszystkim mamy o wiele więcej słońca!Dzięki witaminie D, którą już teraz dostarczamy naszemu organizmowi zupełnie za darmo, mamy więcej energii, dlatego też wiosną i latem spędzamy czas aktywnie. Sport oraz odpowiednio zbilansowana dieta ma zbawienny wpływ dla naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że ćwiczyć należy przez cały rok!

Oto 9 powodów dla których warto ćwiczyć regularnie czyli co najmniej 3-4 x w tygodniu!

1. Regularne uprawianie sportu wzmacnia nasz układ immunologiczny.
Aktywność fizyczna sprawia, że aktywizują się białe krwinki, które pomagają w walce z drobnoustrojami.
2. Dzięki ćwiczeniom redukujemy poziom stresu w naszym organizmie.
Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na redukcję stresu. Warto wybrać się na zajęcia, dzięki którym przez chwilę nie musimy myśleć nad sprawami dnia codziennego, możemy dzięki temu nabrać dystansu do pewnych spraw. Wyciszyć się!
3. Ćwicząc regularnie przestaniesz mieć problemy ze snem.
Jeśli masz problemy z zasypianiem, budzisz się w nocy albo nie możesz spać to ćwiczenia pomogą Ci pozbyć się tego problemu. Warto wtedy wybrać delikatne i rozluźniające ćwiczenia.
4. Będziesz miała mnóstwo energii.
Dzięki odrobinie sportu, już po kilku dniach zauważysz przypływ energii. Co więcej, będziesz tak pozytywnie nastawiona do świata, że swoją energią zaczniesz zarażać innych!
Dzieje się tak dlatego, że podczas uprawiania sportu nasz organizm produkuje mnóstwo endorfin, a to dzięki nim mamy nieograniczoną energię i pozytywny nastrój.
5. W zdrowym ciele zdrowy duch.
Ćwiczenia przede wszystkim poprawiają stan naszego zdrowia. Warto jednak przed rozpoczęciem swojej przygody z regularnym uprawianiem sportu, udać się na konsultacje z fizjoterapeutą, który doradzi jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać. Możesz to zrobić w LaLobie, mamy dla Ciebie dogodne terminy i świetne fizjoterapeutki. https://laloba.pl/osobno/rehabilitacja-fizjoterapia/

6. Ćwiczenia mają wpływ na Twoją figurę.
Nie od dziś wiadomo, że aby zrzucić zbędne kilogramy ,oprócz diety, ważną rolę odgrywają ćwiczenia. Przy regularnym uprawianiu sportu efekty będą widoczne już po miesiącu. Jeśli do tego dodamy odpowiednio zbilansowaną dietę to do sezonu bikini będziesz miała super figurę!
7. Większa samokontrola.
Ćwiczenia uczą nas samodyscypliny oraz przełamywania własnych słabości.
8. Ruch sprawia, że organizm staje się dotleniony.
Podczas wysiłku fizycznego do komórek organizmu dociera zwiększona dawka tlenu, dzięki czemu polepsza się praca wszystkich narządów.

9. Ćwiczenia pomagają pozbyć się toksyn z organizmu.
Podczas ćwiczeń intensywnie się pocimy, to z kolei pomaga skórze wydalić toksyny, pozbyć się martwych komórek i innych zanieczyszczeń.
Nasza skóra staję się gładsza, dobrze oczyszczona oraz lepiej ukrwiona.

To oczywiście tylko 9 przykładów jak aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasz organizm. Zalet jest o wiele, wiele więcej.