Jeśli chcesz poszerzyć edukację żywieniową Twojego dziecka bo np. jest niejadkiem, lub po prostu interesuje się gotowaniem, albo nie lubi wybranych produktów – zapraszamy do dobrej, kulinarnej zabawy i rozwijania świadomości żywieniowej Twojego dziecka.
Celem warsztatów jest kontakt, ekspozycja na jedzenie, które będą prowadzić do akceptacji, upodobania smakowego i „polepszenia” odbieranego smaku jedzenia. Stała ekspozycja na jedzenie łagodzi niechęć do spożywania nowego jedzenia. W wieku od 18 miesięcy do 5-6 roku życia lękowe reakcje przed nowym i nieznanym jedzeniem są naturalnym etapem w rozwoju człowieka i są charakterystyczne dla wszystkich „wszystkożernych” ssaków. Warsztat prowadzony przez dwie doświadczone terapeutki żywieniowe, dietetyki. Temat przewodni edycji jesiennej to Dynia
14.10.2023 sobota, godz. 9:30
Dynia Warsztaty muzyczno-ruchowe
to „Nauka z jedzeniem” i jest jednym ze sposobów na zwiększenie interakcji z jedzeniem, wielokrotną eskpozycję na nowy pokarmy i krok do zapewnienia prób jedzenia. Ten pierwszy kontakt z „nowym” pozwala złagodzić zmartwienie z dotykaniem lub wąchaniem żywności. Pamiętajcie, że Dzieci niekiedy są zaniepokojone przy poznawaniu sensorycznego aspektu jedzenia i czują się wówczas nieswojo.
Aktywności o określonym początku i końcu są tutaj pomocne. Zanurzymy się w dyniowy świat: „Wędrująca dynia” przy akompaniamencie muzyki. Zabawy ruchowe: Dyniowe kręgle. Tory przeszkód: Slalom dyniowy. Dyniowe zawody. Skoki przez dynie. Opróżnianie i napełnianie kostkami dyni. Na zakończenie ciekawostki o dyni.
21.10.2023 sobota, godz. 9:30
Dynia Warsztaty sensoryczno–plastyczne
to kolejny etap w próbowaniu żywności. Próby sensoryczne z bliska pomagają poćwiczyć zbliżanie się do nowego jedzenia, a odkrywanie sensorycznych właściwości pokarmu to zapowiedź, jakie uczucie w ustach może powodować to jedzenie.
Co jest w środku w dyni? Malowanie dyni. Pieczątki dyniowe. Przygotowywanie wspólnego lampionu z dyni.
28.10.2023 sobota, godz. 9:30
Dynia Warsztaty kulinarno-dietetyczne
są próbą pokazania, że jedzenie jest sensoryczne: ma wygląd, zapach, dźwięk, smak, ma teksturę wyczuwalną w ustach, ma posmak. Jedzenie jest doświadczeniem sensorycznym. Prezentacja, smak, zapach, tekstura czy dźwięk to wrażenia, które przyczyniają się do naszej przyjemności z jedzenia. To właśnie te zmienne sensoryczne mogą być atrakcją lub przeszkodą w próbowaniu nowych potraw przez zlęknionych „Niejadków”.
Co zrobimy? Szaszłyki z placuszkami z dyni. Prażynki dyniowe z dipami, Przygotowanie ciasta i formowanie ciasteczek. Degustacja ciasteczek dyniowych.
Cena warsztatów dla dzieci (3 spotkania po ok. 1h) 290 zł
Miejsce: Centrum Rozwoju Dziecka Laloba ul. Beskidzka 30c – Laloba Care&Activity
Dla kogo; dla każdego dziecka od 3,5 – 6 lat
Prowadzące
Agnieszka Petrów
Biotechnolożka | Dietetyczka kliniczna | Terapeutka karmienia
z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania dietetyk i dietetyk kliniczny (ukończone studia podyplomowe na UJ oraz Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia), terapeutka karmienia (szkolenia „Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej”, „Żywienie dzieci, neofobia, wybiórczość pokarmowa, awersje pokarmowe, ARFID”, „Neofobia pokarmowa i ARFID – podobieństwa i różnice”) oraz terapeuta integracji sensoryczne (edukacja ukończona w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie).
Paulina Grela
Terapeutka karmienia
Pomagam rodzinom dzieci jedzących wybiórczo, o mało urozmaiconej diecie i trudnościach w przyjmowaniu pokarmów. Studiuję logopedię, by poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przyczyn problemów z jedzeniem. Prowadzę warsztaty dla przedszkolaków, mające na celu oswajanie z nowymi produktami w formie zabawy, ekspozycję na nowości oraz możliwość obcowania z żywnością w wesołej atmosferze. Od 5 lat konsultuję i diagnozuję dzieci pod kątem wybiórczości pokarmowej, a także wprowadzam zmiany w sposobie żywienia by czas by przywrócić spokój i radość przy rodzinnym stole
Masz pytania?
Data
14.10.2023 sobota, godz. 9:30
21.10.2023 sobota, godz. 9:30
28.10.2023 sobota, godz. 9:30
Miejsce
LaLoba Care&Activity
Centrum Rozwoju Dziecka LaLoba
Beskidzka 30C, Kraków
Cena
290,-
Pytania i rezerwacje
tel. +48 570 577 677
recepcja@laloba.pl