Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą poprawić mobilność i elastyczność swojego ciała wykorzystując podwieszane chusty/hamaki. Z zajęć skorzystają zarówno osoby początkujące oraz o średnim poziomie zaawansowania. Forma kursu umożliwia dostosowanie intensywności, wariantów ćwiczeń rozciągających i pozycji podwieszonych do indywidualnych potrzeb dzięki kameralnej grupie (do 10 osób).

Trening złożony jest z ćwiczeń rozciągających mięśnie w sposób statyczny jak i dynamiczny, ćwiczeń mobilizujących stawy kręgosłupa oraz stawów obwodowych, a także relaksacji w podwieszeniu. Częściowe odciążenie oraz możliwość zawiśnięcia na chuście zmniejsza nacisk na kręgosłup i umożliwia wykonanie ćwiczeń rozciągających, które sprawiają trudność na podłodze. Rozciąganie jest ważnym elementem cyklu treningowego i rehabilitacji, dlatego tego typu zajęcia zalecane są osobom systematycznie biorącym udział w zajęciach wzmacniających, osobom, którym doskwiera przewlekły ból kręgosłupa oraz tym, które profilaktycznie chcą zadbać o swoje ciało. Wykorzystanie chust w ćwiczeniach wymaga siły mięśni brzucha i ramion, którą uczestniczki będą stopniowo budować z zajęć na zajęcia.

Na kursie:
• zmobilizujesz swój kręgosłup i stawy,
• poznasz różne techniki rozciągania i pracy z ciałem
• rozciągniesz skrócone mięśnie i zwiększysz zakres ruchu
• wzmocnisz mięśnie posturalne oraz mięśnie ramion
• odciążysz kręgosłup
• wyciszysz umysł
• odczujesz satysfakcjonujące zmęczenie
• nauczysz się pracować z chustą,

Prowadząca

Dominika Lalik

Fizjoterapeutka i instruktorka Pilates

Trenerka i pasjonatka świadomej pracy z ciałem. Absolwentka kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Specjalizuje się w pracy z kobietami w każdym wieku. Certyfikowana nauczycielka Pilates zdobywająca wiedzę w polskim oddziale szkoły Michael King Pilates School. Ukończyła szkolenia z pracy na macie na dwóch poziomach (Matwork 1 i 2), ćwiczeń z wykorzystaniem drobnych przyrządów (Pilates ball, Foam roller, Magic circle), ćwiczeń na sprzęcie (Spine Corrector, Reformer 1) oraz wielu innych z zakresu fizjoterapii, tańca i aktywności fizycznej. Jako miłośniczka Pilates planuje kontynuować swój rozwój. W przeszłości tancerka, pedagog tańca i choreograf. Obecnie swoją sympatię do tańca pielęgnuje prowadząc warsztaty i szkoląc się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Przyznaje, że jej największą pasją jest nauczanie innych ruchu i świadomej pracy z ciałem wpływając na poprawę ich codziennego życia.

*Kurs jest formą zajęć grupowych i pomimo szczerych chęci i wiedzy trenerki nie zawsze możliwe jest zmodyfikowanie ćwiczeń i sekwencji w podwieszeniu będących podstawą zaplanowanego programu. Dlatego jeśli miałeś dłuższą przerwę od jakichkolwiek ćwiczeń (minimum 6 miesięcy) i planujesz wybrać ten kurs jako powrót do aktywności, jesteś w ciąży lub rodziłaś w ciągu ostatnich (12 miesięcy), w ciągu ostatniego pół roku przeszłaś zabieg chirurgiczny albo zakończyłaś rehabilitację, miewasz zawroty głowy przy szybkich zmianach pozycji lub podczas skłonów, jesteś pod stałą opieką fizjoterapeuty albo masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, które mogłyby wpłynąć na Twój udział w kursie koniecznie daj nam znać przy zapisie. Skontaktujemy Cię z trenerką prowadzącą kurs, która pomoże Ci podjąć decyzję, aby udział w zajęciach był dla Ciebie bezpieczny i abyś jak najwięcej skorzystała z zajęć.

Masz pytania?

Kup online w naszym sklepie:

Data
8.04.-24.06.2024
poniedziałki godz. 20:00

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
479,-

Pytania i rezerwacje
tel. +48 570 577 677
recepcja@laloba.pl

Masz pytania?