Loading...

Potrzebujesz konsultacji, masz zlecenie na fizjoterapię, niepokoi cię rozwój Twojego maluszka – zapraszamy do gabinetu fizjoterapii pediatrycznej w Lalobie.
Mamy przyjazny gabinet dla dzieci, w którym przyjmuje fizjoterapeutka dzieci mgr. Anna Ficek

Kiedy rodzic powinien zastanowić się nad wizytą u fizjoterapeuty dziecięcego?
Do gabinetów specjalistycznych najczęściej trafiają rodzice z małymi dziećmi, którzy zauważyli pewne nieprawidłowości w rozwoju malucha. Może być to związane z pewnymi dziwnymi i niestandardowymi zachowaniami, które nie korelują z przyjętymi wzorcami. Zdarza się, że dziecko nie potrafi utrzymać jednolitej pozycji ciała, np. nadmiernie odchylając główkę do tyłu. Maluch może być także apatyczny, nie wykazywać większego zainteresowania przestrzenią, co jest niecodziennym zachowaniem w kontekście rozwoju małych dzieci. Specjalista przeanalizuje zachowanie naszego dziecka pod kątem ilościowym i jakościowym, dobierając odpowiednie techniki pielęgnacyjne malucha, które wdrożymy w codziennym życiu.

Jakimi zaburzeniami zajmuje się nasza fizjoterapeutka:

• zaburzeń motorycznych, posturalnych i sensorycznych niemowląt i dzieci,
• zaburzeń napięcia mięśniowego,
• asymetrii
• kręcz szyi i dysplazja stawu biodrowego
• terapii skolioz i innych wad postawy,
• opóźnienie ruchowe
• wad stóp, nieprawidłowy chód
• dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zespołem Downa.

Prowadząca

Anna Ficek

Fizjoterapeutka pediatryczna

Jestem fizjoterapeutką dziecięcą, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (studia magisterskie) oraz Collegium Medicum UJ (studia licencjackie). Pracuję z niemowlętami i dziećmi w każdym wieku, także z młodzieżą i młodymi dorosłymi. Uwielbiam ludzi, a szczególnie kocham wszystkie dzieci. Przyczynianie się do ich szczęśliwego i zdrowego dzieciństwa jest moim powołaniem i pasją. Sama będąc matką, rozumiem potrzeby rodziców i wiem, jak wielkim skarbem jest prawidłowy rozwój ich dziecka. Wykorzystuję różne metody z zakresu fizjoterapii dzieci, dostosowując je do potrzeb pacjentów, m.in. rozwojową nerwowo – mięśniową stymulację, terapię manualną, elementy integracji sensorycznej, trójpłaszczyznową terapię manualną stóp, kinesiotaping. Bardzo cenię interdyscyplinarne i holistyczne podejście do opieki nad małym pacjentem. Punktem wyjściowym terapii jest dla mnie zawsze wsłuchanie i wpatrzenie się w potrzeby dziecka, a głównym celem pomoc w spełnianiu jego marzeń.

Masz pytania?

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Pytania i umawianie konsultacji
  tel. +48 570 577 677
  recepcja@laloba.pl

  Masz pytania?