Loading...

Warsztat Laloba Flow to ogólnorozwojowym treningiem wykorzystującym to co najlepsze w tańcu i metodzie pilates dla ciała i umysłu.
Przeznaczone są dla wszystkixh zainteresowanych, bez względu na stopień zaawansowania. Odnajdą się na nich zarówno amatorzy, chcący spróbować innej formy zajęć, pasjonaci tańca, poszukujący połączenia ćwiczeń fizycznych i tańca oraz doświadczeni tancerze, którzy chcą zrozumieć jak świadomie pracować ciałem podczas tańca, poprawić swoją technikę oraz unikać kontuzji.

Inspiracją do powstania tego warsztatu była technika tańca klasycznego, barre au sol („balet na podłodze”), modern, taniec współczesny i jazzowy, oraz Pilates, stretching, mobility i inne techniki świadomej pracy z ciałem.
Wykonywane ćwiczenia oparte są na floorwork, czyli technicznej pracy na podłodze występującej w każdej z wyżej wymienionych technik. Ruch odbywa się głównie w pozycjach siedzących i leżących z wykorzystaniem sprzętów takich jaki piłki, wałki i gumy lub jedynie z obciążeniem własnego ciała.

Celem zajęć jest poprawa kondycji fizycznej i psychicznej poprzez wykorzystanie wybranych ćwiczeń tanecznych, które najlepiej wpłyną na:
– wzmocnienie mięśni posturalnych
– rozciągnięcie skróconych mięśni
– uruchomienie stawów kręgosłupa
– poprawę stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego i miednicy
– poprawę samopoczucia i uwolnienie napięć
– przełamanie rutyny treningowej poprzez nadanie ruchowi intencji i nowej jakości.

Prowadząca

Dominika Lalik

Fizjoterapeutka i instruktorka Pilates

Trenerka i pasjonatka świadomej pracy z ciałem. Absolwentka kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Specjalizuje się w pracy z kobietami w każdym wieku. Certyfikowana nauczycielka Pilates zdobywająca wiedzę w polskim oddziale szkoły Michael King Pilates School. Ukończyła szkolenia z pracy na macie na dwóch poziomach (Matwork 1 i 2), ćwiczeń z wykorzystaniem drobnych przyrządów (Pilates ball, Foam roller, Magic circle), ćwiczeń na sprzęcie (Spine Corrector, Reformer 1) oraz wielu innych z zakresu fizjoterapii, tańca i aktywności fizycznej. Jako miłośniczka Pilates planuje kontynuować swój rozwój. W przeszłości tancerka, pedagog tańca i choreograf. Obecnie swoją sympatię do tańca pielęgnuje prowadząc warsztaty i szkoląc się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Przyznaje, że jej największą pasją jest nauczanie innych ruchu i świadomej pracy z ciałem wpływając na poprawę ich codziennego życia.

Masz pytania?

Kup online w naszym sklepie:

Data
9.03.2024
godz. 9:30

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
89,-
69,- z Kartą LaLoba

Pytania i rezerwacje
tel. +48 570 577 677
recepcja@laloba.pl

Masz pytania?