Kurs jogi skierowany jest do osób, które nigdy nie miały do czynienia z jogą lub chcą sobie uporządkować swoją praktykę
Kurs podzielony jest na dwie części: Podstawy asan i Praktyka dla początkujących, można uczestniczyć w nich niezależnie.

Część I Podstawy techniczne asan

Kurs Jogi OnLIne podczas którego wprowadzę Cię krok po kroku w arkana jogi. Część pierwsza Kursu zawiera praktyczne wskazówki techniczne odnośnie bezpiecznego poruszania się na macie. Obejmował będzie głównie pozycje stojące, które pomagają nam zakorzenić ciało i są podstawą do budowania kolejnych asan. Łagodnie przejdziemy również przez praktykę gruntujących siadów i wyciszających skłonów. Dowiesz się o korzyściach jogi jak i przeciwwskazaniach do praktyki niektórych asan.
Ciało ludzkie jest jak pojazd, który wymaga dobrego prowadzenia (kierowcy) ale również oliwienia, napędu i regeneracji.
Nauczysz się jak tworzyć kontakt ze swoim ciałem aby bezpiecznie prowadzić je na macie.

Kurs to 8 godzinnych spotkań 2x w tygodniu  kurs odbywać się będzie w soboty i środy o godz.10:00
Daty kursu: 25.04; 29.04 2.05; 6.05; 9.05; 13.05; 16.05; 20.05 godz 10:00
Kurs odbywać się będzie w zamkniętej grupie na facebooku

Część II  Praktyka jogi w domu dla początkujących.

Poznasz kolejne elementy potrzebne dla praktyki służącej utrzymaniu zdrowia. Zacieśnisz więź z ciałem i dowiesz się jak praktykować, aby nie gromadzić nowych napięć. Dowiesz się jaki kierunek praktyki jest dla Ciebie odpowiedni i jak obserwować ciało w asanie.
W tym kursie rozwiniesz wiedzę na temat siadów i skłonów, a także poznasz skręty oraz pozycje regeneracyjne. To czas również na opanowanie podstawowych technik oddechowych.
8 spotkań godzinnych odbywać się będzie w soboty i środy o godz.10:00
Kurs odbywać się będzie w zamkniętej grupie na facebooku

Prowadząca

Emilia Figurniak

pasjonatka i nauczycielka jogi (Yoga Siromani). Z wykształcenia mgr sztuki. Związana z jogą od 1996 roku. Nieustannie szlifuje swój warsztat pod okiem wybitnych nauczycieli z Europy, Indii i USA. Wieloletnia asystentka Konrada Kocota. Autorka programów ‘Joga i chromoterapia- harmonia w pracy czakramów’ oraz ‘Joga wyszczuplająca’.

Uwagi

Do praktyki będziesz potrzebował matę (możesz wypożyczyć w Lalobie na czas pandemii) , pasek (może być pasek do spodni, szlafroka itp.), kostkę drewnianą (może być gruba książka). koc (można go zastąpić sztywnymi zasłonami, prześcieradłami)  Przyda się tez krzesło domowe.
Ewentualne problemy zdrowotne należy zgłosić przy zapisie na kurs. W kursie nie mogą uczestniczyć kobiety w ciąży.
Kurs będzie dostępny u Ciebie w domu- każda lekcja do ponownego odtworzenia przez 2 tygodnie
Nasz kurs on-line jest odzwierciedleniem tego czego uczymy w Lalobie stacjonarnie – także spokojnie możesz dołączyć, nawet jeśli nie byłaś nigdy u nas, lub obawiałaś się ćwiczeń w grupie – będziesz mogła/ mógł zadawać pytania przez całe 2 tygodnie. Emilka omówi je albo w poście albo bezpośrednio na kolejnych zajęciach on-line. Kontakt z nauczycielem jest bardzo ważny.

Masz pytania?