Możesz uczyć się jogowej praktyki, zanim zaczniesz swój dzień!

Rusza Poranny Kurs Jogi dla początkujących.
Nie ma nic piękniejszego i przyjemniejszego dla ciała i umysłu, jak poranna praktyka na macie. Chcesz poznać na czym polega praktyka Jogi, nauczyć się jej podstawowych pozycji, zwanych asanami, odkryć dobroczynny wpływ tej aktywności?

Weź udział w naszym wyjątkowym porannym Kursie Wstępnym, który pozwoli Ci w uporządkowany i bezpieczny sposób rozpocząć praktykę i cieszyć się nią na regularnych zajęciach.
W ciągu 8 tygodni Kursu Wstępnego Nauczycielka szczegółowo przejdzie przez podstawy poniżej opisanych pozycji, co umożliwi Wam kontynuację praktyki w grupach ogólnych.
Kurs Jogi dla początkujących przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie praktykowały jogi lub miały z jogą bardzo ograniczony kontakt.

Prowadząca

Alicja Wawrzynek

Nauczycielka Jogi B.K.S. Iyengara i Aerial Jogi

Od dziecka ruch był nieodłączną częścią mojego życia. Kiedy dorosłam starałam się być w formie, najpierw samodzielnie ćwicząc i pływając, później robiąc intensywne treningi z youtubowymi królowymi. Samodzielne treningi poza masą frajdy przyniosły również usztywnienie stawów, przeciążenie barków i kilka pomniejszych kontuzji. To właśnie kontuzje i dobry przykład praktykującej Jogę 70-letniej koleżanki z pracy zaprowadziły mnie na Jogę  właśnie tutaj do LaLoby. Nigdy nie zapomnę uczucia lekkości po wyjściu z pierwszych zajęć, miałam wrażenie, że frunę kilka centymetrów nad ziemią, a ciało stało się centymetr czy dwa dłuższe. Tak poznałam Jogę Iyengara i się zakochałam :) Przez lata pozostawałam wierna tej metodzie. Poza przywróceniem ruchomości stawów i zwiększeniem elastyczności ciała pojawiły się również: niewyobrażalny wcześniej spokój w głowie i budząca się świadomość ciała. Po drodze próbowałam jeszcze boksu, Aerial Jogi (zrobiłam kurs nauczycielski) i innych zajęć grupowych, ale zawsze wracałam do Jogi Iyengara, aż w końcu postanowiłam zrobić kurs nauczycielski, aby nauczyć się samodzielnie praktykować. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że trzyletni kurs nauczycielski w Sadhanie, pod okiem wspaniałego nauczyciela Romka Grzeszykowskiego, zmienił moje życie. Na swej jogowej ścieżce miałam ogromne szczęście spotkać uważnych, wrażliwych i mądrych nauczycieli – do tego też dążę, takim nauczycielem chciałabym być. Dla Ciebie i dla siebie .Do zobaczenia na macie!

Plan kursu

 1. Pozycje Stojące
  Można powiedzieć że dzięki nim, przywitacie się z Waszym ciałem. Wasze ręce i nogi, nadgarstki, kostki, kolana, staną się Waszymi przewodnikami ku wnętrzu.
  Mają one na celu aktywację, poprawienie postawy, rozwinięcie poczuciu równowagi i koordynacji oraz integracji ciała.
 2. Pozycje siedzące
  Dzięki nim uzyskuje się swobodę w pośladkach kolanach, pachwinach, kostkach i stopach. Akcentuje się wydłużanie i wzmacnianie mięśni kręgosłupa.
 3. Skłony
  Prawidłowe wykonywanie skłonów wycisza i relaksuje. I regeneruje. Są zbawienne przy problemach z dolnymi partiami kręgosłupa.
 4. Wygięcia
  W kursie przygotowującym do praktyki dalszej wprowadzona zostanie pozycją, która pomoże uczestnikom bezpieczną praktykę bardziej zaawansowanych wygięć w przyszłości.
  Pozycje z tej grupy stymulują nadnercza, wzmacniają mięśnie kręgosłupa.
 5. Pozycje odwrócone
  Asany z tej grupy dodają odwagi do stawiania czoła przeciwnościom codziennym troskom.
  Stymulują przysadkę i tarczycę i utrzymują równowagę hormonalną -szczególnie ważne dla kobiet.
  Przedstawione zostaną zasady bezpiecznego wchodzenia i wychodzenia z pozycji: Stania na Głowie oraz Świecy.
 6. Pozycje regeneracyjne i zalecane podczas menstruacji
Czas trwania: 16 zajęć = 8 tygodni
Terminy: wtorki i czwartki godz. 7:30-8:30
Wymagana zaliczka przy zapisie: 100 zł

Lekcja pokazowa przed kursem

Już 8 marca rusza 8-tygodniowy Poranny Kurs Jogi dla początkujących! Na Waszą prośbę, uruchamiamy wydanie poranne, dla Wszystkich tych, które nie mogą uczestniczyć w kursie wieczornym lub chcą zacząć dzień od jogowej praktyki. Może tym razem i Ty się zdecydujesz? Chciałabyś rozpocząć naukę praktyki Jogi? Być może masz obawy, czy to odpowiednia aktywność dla Ciebie i czy sobie poradzisz? Zrobimy wszystko, by rozwiać Twoje wątpliwości! Zapraszamy Cię na zajęcia wprowadzające, podczas których nauczycielka Alicja Wawrzynek, opowie o programie kursu i pokaże, jak wygląda nauka praktyki Jogi. To spotkanie z Jogą, to czas na wykonanie pierwszych asan, poznanie jogowego sprzętu i zadanie wszystkich nurtujących pytań.

Na matę zapraszamy Cię 3 marca (czwartek) o godz. 7:30.
Na zajęcia wymagana jest rezerwacja miejsca.
Wstęp na zajęcia: 5 zł

Masz pytania?

  Data
  8.03 – 28.04.2022
  wtorki i czwartki
  godz. 7:30-8:30

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Cena
  399 zł

  Pytania i rezerwacje
  tel. 570 577 677
  recepcja@laloba.pl