W starożytnej chińskiej filozofii energie yin i yang to pozornie przeciwstawne siły, które są ze sobą połączone i dzięki temu pomagają przywrócić utraconą równowagę. W naszym życiu codziennym dominuje energia yang, związana ze stresem, pracą, codziennymi obowiązkami.

Dlatego, by zachować równowagę, potrzebujemy również energii yin. Yin Joga dociera głęboko do naszego ciała i umysłu. Dzięki niej, ćwiczymy zaniedbane więzadła, ścięgna, stawy i powięź. Yin Joga to cudowne uzupełnienie aktywności yang. To raptem kilkanaście pozycji, które pozwolą nam zadbać o elastyczność i stabilność stawów, poprawić pracę organów wewnętrznych, jak również osiągnąć równowagę wewnętrzną.
Nazywana jest najspokojniejszym treningiem świata, ponieważ w asanach pozostajemy na dłużej niż w tradycyjnych stylach jogi. Jest to praktyka dość statyczna od zewnątrz, ale jej sedno ukrywa się wewnątrz nas. Jest praktyką introspektywną, podczas której naprawdę pracujemy nad sobą, nad ciałem fizycznym oraz nad emocjami. Yin Joga pomaga uspokoić system nerwowy, porzucić potrzebę „bycia zajętym” przez cały czas. Uczy dystansu i obecności „tu i teraz”.
Zapraszamy Was na warsztat, w trakcie którego dowiecie się, czym jest Yin Joga i dlaczego warto znaleźć dla niej miejsce wśród innych naszych aktywności fizycznych. Poznamy podstawowe asany, które pomogą nam w bezpieczny sposób rozciągnąć się i odnaleźć fizyczny, mentalny i emocjonalny spokój.

Prowadząca

Magdalena Jargut

Z wykształcenia filolog. Z wyboru joginka i nauczycielka Vinyasa Yogi, Hatha Jogi, w trakcie kursu nauczycielskiego Yin Yogi. Swoją przygodę z Jogą rozpoczynała wiele lat temu w LaLoba Care&Activity jako uczestniczka zajęć. Dziś, dzieli się z innymi kobietami swoją wiedzą i pomaga im odnaleźć drogę do jogowej pasji. Miłośniczka kotów i kuchni wege. Na matę przywiodły Ją poważne dolegliwości bólowe. Od pierwszego spotkania z jogą stała się jej wierną uczennicą, która cały czas się uczy, jak osiągnąć swój dobrostan, odnaleźć komfort fizyczny, mentalny i emocjonalny. Swoją praktyką chce dzielić się z innymi kobietami, z których każda ma swoją historię i bagaż różnych dolegliwości. Na macie, w trybie slow, pomaga usprawniać stawy, poszerzać zakres ich ruchu, wzmacniać mięśnie i zwiększać ich elastyczność.

Masz pytania?

  Data
  22.01
  godz. 12:00-14:30

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Cena
  99 zł

  Ilość osób
  15

  Pytania i rezerwacje
  tel. 570 577 677
  recepcja@laloba.pl