„Sprawność fizyczna jest pierwszym warunkiem szczęścia. Nasza interpretacja sprawności fizycznej polega na osiągnięciu i utrzymaniu jednolicie rozwiniętego ciała o zdrowym umyśle, w pełni zdolnym do naturalnego, łatwego i satysfakcjonującego wykonywania wielu różnorodnych codziennych zadań ze spontaniczną radością i przyjemnością.”

Joseph Pilates

Podstawowe zasady w technice pilates, których nauczysz się na kursie:

Oddech, precyzja
Koncentracja, kontrola
Oddech, stabilizacja biodrowo-lędźwiowa
Wzmocnienie mięśni brzucha , wzmocnienie i mobilizacja kręgosłupa
Odpowiednie ustawienie, wzmocnienie i mobilizacja barków
Rozluźnienie

Ten kurs jest właśnie dla Ciebie jeżeli:

Chcesz poznać technikę Pilatesa
Wahasz się, czy ta forma ćwiczeń jest odpowiednia dla Ciebie
Chcesz rozpocząć świadomą pracę z ciałem

A ponadto:

Cierpisz na bóle kręgosłupa i karku
Chcesz zniwelować bóle stawów
Pragniesz zrelaksować się i wyciszyć
Twoim celem jest poprawa wyglądu sylwetki
Szukasz komfortu i indywidualnego podejścia ( kameralna grupa maks. 10 osób)

Terminy spotkań:

soboty: 10.10., 17.10., 24.10., 31.10., 7.11.
godz. 10:00 – 11:30

Pilates to system ćwiczeń stworzony przez Josepha Pilatesa dla wzmocnienia mięśni, zwiększenia gibkości i ogólnej poprawy kondycji fizycznej ciała. Ćwiczenia te aktywują każdą część ciała. Wykonywane są na macie oraz na specjalnie stworzonym do tego sprzęcie. Joseph Hubertus  Pilates urodził się w 1883 roku w Niemczech. Jako dziecko cierpiał na reumatyzm, astmę , krzywicę i słaby układ oddechowy. Aby wzmocnić swoje zdrowie zaczął eksplorować przeróżne metody pracy z ciałem i umysłem. Uprawiał boks, szermierkę, zapasy i gimnastykę. Kiedy wybuchła Pierwsza Wojna Światowa Joe przebywał w Anglii i został osadzony w obozie dla internowanych na wyspie Man, gdzie podjął się prowadzenia codziennych treningów. Zgodnie z jego wspomnieniami żaden z towarzyszy biorących udział w codziennym programie treningowym nie zachorował. Zdecydowano  o przydzieleniu Joe do pracy w szpitalu z żołnierzami poszkodowanymi w trakcie walk. Powierzono mu 30 pacjentów. Praca jednej osoby z taką ilością osób była bardzo trudna do wykonania. Joe wpadł na pomysł mocowania sprężyn do ram łóżek pacjentów. W ten sposób powstał pierwszy sprzęt do Pilatesu „ Cadillac” a pacjenci mogli wykonywać wiele ćwiczeń samodzielnie, jedynie pod nadzorem Joe. Po zwolnieniu z obozu wrócił do Niemiec a następnie w 1926 roku wyemigrował do Ameryki. Na statku poznał swoją przyszłą żonę Clare. Przyjechali do Nowego Jorku, wynajęli małe studio w budynku, w którym miał siedzibę New York City Ballet. Tam Joe zaczął nauczać swojej „ Kontrologii” wywierając największy wpływ właśnie na tancerzy. Joe ciągle pracował nad nowym sprzętem. Własnoręcznie projektował swoje wynalazki, często dopasowując je do proporcji poszczególnych klientów . Zmarł w 1967 roku. Przez lata pracy wykształcił  małą grupę oddanych uczniów, którzy kontynuowali jego pracę i dzięki którym dziś znamy Pilates. Bez nich nie mielibyśmy wspaniałego systemu ćwiczeń, który pomaga tak wielu osobom.

Pilates o metoda mająca na celu zrozumienie, usprawnienie  oraz wprowadzenie równowagi w naszym ciele. Pilates uczy kluczowych zasad ruchu wykorzystywanych w codziennych aktywnościach. Zrozumienie ich jest podstawą skutecznej pracy z ciałem. Zaczynając przygodę z Pilatesem poznajemy ćwiczenia z tzw. części Pre-Pilates, które uczą  nas poprawnego ruchu. Mając tą wiedzę i świadomość ciała możemy bezpiecznie poznawać i praktykować bardziej zaawansowane ćwiczenia. Ćwiczenia Pilates wykorzystywane są w rehabilitacji, polecane  przez wielu lekarzy i fizjoterapeutów.
Jednym z najważniejszych elementów przy wykonywaniu ćwiczeń jest prawidłowy oddech. Odgrywa on bardzo ważna rolę, a odpowiednie operowanie wdechem i wydechem podczas treningu, stanowi nie lada wyzwanie. Poprawny oddech jest bardzo istotny w codziennym życiu: poprawia krążenie, ułatwia odprowadzanie toksyn, ułatwia koncentrację, uspokaja. Istotne również przy pracy tą metodą, jest tzw. centrowanie. W Pilatesie zwracamy  szczególną uwagę na wzmocnienie „gorsetu”, czyli odcinka między przeponą a kością łonową. Jego prawidłowe funkcjonowanie podtrzymuje kręgosłup i gwarantuje prawidłową postawę. Znamienną cechą zajęć jest też ciągły ruch. Wszystkie ruchy wykonywane są płynnie w pewnym rytmie. Zmniejsza to napięcia powstające w naszych stawach i kreuje nowe wzorce ruchowe wprowadzając ciało w delikatnie płynąca całość. Ćwiczenia aktywują każda część ciała i są świetnym uzupełnieniem dla każdego rodzaju aktywności fizycznej.

Prowadząca

Paulina Wojtałów

Instruktorka i miłośniczka metody Pilates. Dumna posiadaczka tytułu Balanced Body Comprehensive Instructor. Była zawodniczka pływania, bez którego dalej nie może się obejść. Od lat sędzina klasy związkowej i aktualnie Przewodnicząca Kolegium Sędziów Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Prywatnie sympatyczka  spacerów, psiaków, oraz dobrej muzyki i sztuki. Jestem osoba, która bez ruchu nie potrafi funkcjonować. Wychodzi z założenia, że najpierw musi poczuć ruch we własnym ciele, aby móc przekazywać wiedzę innym. Dlatego dużą wagę przywiązuje do własnych treningów pod okiem najlepszych. Pracuje  i realizuje się w metodzie Pilates biorąc udział w wielu szkoleniach i warsztatach właśnie u nich tj: Kathy Corey , Brett Howard, Lolita St. Miguel, Ricardo Jaramillo, Jacobo Gomez Vazguez.

Data
10.10 – 7.11
godz. 10:00 – 11:30

Miejsce
LaLoba Care&Activity
Beskidzka 30C, Kraków

Cena
199 zł

Rezerwacje i kontakt

tel. 12 307 33 30
recepcja@laloba.pl