Na pewno zdajesz sobie sprawę, że w trakcie ciąży Twoje ciało potrzebuje szczególnego zaopiekowania. Mimo, że jest to fizjologiczny proces w organizmie kobiety, niesie on za sobą zmiany w funkcjonowaniu naszego ciała i może powodować wiele dysfunkcji.

W tym czasie, powinnaś wyjątkowo zadbać o mięśnie dna miednicy, kręgosłup, skupić się na nauce oddychania i zwracać uwagę na to, czy prawidłowo wykonujesz czynności dnia codziennego. To pomoże Ci nie tylko dobrze przygotować się do porodu, ale przede wszystkim uchroni Cię przed dolegliwościami, które mogą pojawić się po porodzie.
Jak to zrobić?
Zapraszamy Cię na wyjątkowy warsztat teoretyczno-praktyczny dla przyszłych Mam, który poprowadzi fizjoterapeutka uroginekologiczna Magdalena Sornowska.

Podczas warsztatu dowiesz się, w jaki sposób:

 • Zacząć aktywizować mięśnie dna miednicy, aby w przyszłości nie były osłabione
 • Prawidłowo kaszleć i kichać aby nie obciążać dna miednicy i uniknąć incydentów gubienia moczu
 • Zmienia się ułożenie naszego ciała w czasie ciąży, gdzie znajduje się środek ciężkości i o czym pamiętać w okresie połogu, aby nie dopuścić do pojawiania się bólu w obrębie kręgosłupa
 • Prawidłowo się wypróżniać, aby nie obciążać dna miednicy, jak powinna wyglądać zdrowa mikcja, dlaczego oddawanie moczu na zapas ma negatywne działanie na organizm i dlaczego nie powinnyśmy wykonywać ćwiczeń na toalecie
 • Sprawdzać samemu czy mamy rozstęp mięśni prostych i kiedy z problemem udać się do specjalisty
 • Prawidłowe odżywianie na wpływ na zdrowe dno miednicy?
 • Oddychać dobrze i jak sprawdzić, który tor oddechowy u mnie dominuje
 • Ćwiczyć w czasie ciąży i jaką aktywność wybrać

Prowadząca

Magdalena Sornowska | Fizjoterapeutka

Mgr Fizjoterapii Collegium Medicum Uj, akredytowana specjalistka rehabilitacji okołoporodowej PTUG. Troszczę się o kobiety planujące ciąże, te podczas niej, a także po urodzeniu dziecka. Ciąża, miesiączka czy menopauza wcale nie muszą być bolesne i nieprzyjemne, wystarczy tylko być na nie przygotowane.
Uważam, że edukacja związana ze zdrowym dnem miednicy powinna być wprowadzona od najmłodszych lat. Zacznijmy zapobiegać, a nie będziemy musiały leczyć!

Masz pytania?

  Data
  24.09
  godz. 11:00-13:30

  Ilość osób
  15

  Miejsce
  LaLoba Care&Activity
  Beskidzka 30C, Kraków

  Cena
  49 zł

  Pytania i rezerwacje
  tel. 570 577 677
  recepcja@laloba.pl

  Wymagana wpłata zaliczki przy zapisie 20 zł, przy odwołaniu po 15.09.2021 nie będzie zwracana.
  Wymagana rezerwacja miejsca, liczba uczestniczek na warsztacie jest ograniczona.