Seniorka w ruchu

Chcesz zachować dobrą formę i sprawne ciało? Mamy dla Was specjalny program zajęć, który jest skierowany do kobiet w każdym wieku a zatem również do Was! Wybór zajęć z naszego programu pozwoli Ci wrócić do witalności, pobudzić kobiecość oraz uzupełnić Twój plan treningowy o niezbędne elementy potrzebne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Na dłuższą metę nie można lekceważyć ograniczeń oraz dolegliwości jakie sygnalizuje nam ciało, po długotrwałych codziennych obciążeniach – zadbaj o niego całościowo i daj mu szansę na prawidłowe funkcjonowanie – pozwól sobie na zastrzyk energii i dobroczynne działanie dozowanej odpowiednio dawki ruchu. Zajęcia z naszego programu prowadzone są przez naszych fizjoterapeutów, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz zdrowie.

Zdrowy kręgosłup / Zdrowy Kręgosłup + masaż powięzi (rolowanie)

Zajęcia skupiające się przede wszystkim na wzmacnianiu mięśni posturalnych, które odpowiadają za utrzymanie ciała w pozycji pionowej, a tym samym za prawidłową postawę. Są nimi mięśnie: brzuchaty łydki, czworogłowy uda, pośladkowy wielki, prosty brzucha oraz prostownik grzbietu. Naszym celem jest równomierne wzmocnienie tych mięśni, aby długo cieszyć się zgrabną sylwetką i brakiem dolegliwości wynikających z niskiej wytrzymałości poszczególnych partii. Dzięki dużej ilości mobilizacji i rotacji, zajęcia wpływają także na zwiększenie mobilności w stawach oraz w obrębie kręgosłupa. Ćwiczeniom towarzyszy energetyczna muzyka, ale tempo jest utrzymywane na komfortowym poziomie, w którym mamy szansę na skupienie na ruchu oraz poprawne technicznie wykonywanie ćwiczeń.
Ogromnym atutem zajęć jest automasaż powięzi. Powięź jest błoną zbudowaną z tkanki łącznej, która otacza wszystkie nasze mięśnie, stawy, ścięgna, kości, narządy i tworzy siatkę podskórną, która ma za zadanie łączyć „wszystko” w całość jak i pełnić rolę amortyzacji podczas ruchu. Powięź otacza i zespaja każdą komórkę ciała ze sobą, nadaje mu kształt, nadając nam całą postawę oraz podparcie, jest również drogą przewodzącą dla układu nerwowego. Autorozluźnianie międzypowięziowe, jest efektywną techniką rozluźniania napięcia i zrostów w mięśniach oraz otaczających je powięzi. Poprzez automasaż następuje rozluźnienie powięzi i jej stymulacja, ważnym elementem jest uwalnianie punktów spustowych ( to coś w rodzaju „węzłów”, które tworzą się we włóknach mięśni, są one podczas masażu szczególnie bolesne i często promieniuje do innej części ciała, powstają na skutek długotrwałego stresu , przemęczenia, urazów, przeciążenia treningowego oraz nieprawidłowej postawy i błędnych wzorców ruchowych). Do masażu używamy rollerów(wałków) oraz piłeczek tenisowych i duoballi (podwójnych piłeczek).
Cel automasażu: polepszenie zakresu ruchu, zmniejszenie bólu mięśniowego, zwiększenie mobilności i gibkości mięśnia, usprawnienie rekonwalescencji, lepsze ukrwienie i odżywienie organizmu, redukuje zgromadzone napięcia i bolesność mięśnia

Prowadzące
Aleksandra Kąkol
Aleksandra KąkolInstruktorka / Trenerka personalna / Fizjoterapeutka
Aleksandra Łabuda
Aleksandra ŁabudaFizjoterapeutka

Pilates / Pilates + mięśnie dna miednicy

Spokojne zajęcia na bazie ćwiczeń metody Pilatesa, które zmuszają do myślenia i koncentracji na swoim ciele. Opracowany zestaw ćwiczeń pobudza mięśnie głębokie, co prowadzi do poprawy naszej koordynacji, wzmocnienia i rozciągnięcia ciała – jest świetną formą profilaktyki i rehabilitacji osłabionych mięśni dna miednicy.
Dno miednicy to swoisty „hamak”, który utrzymuje od spodu nasz tułów i stabilizuje narządy wewnętrzne. Jest on przymocowany do spojenia łonowego, kości guzicznej i guzów kulszowych, stanowiących rusztowanie dla tych mięśni. Opadanie narządów, przebyte porody, nadwaga, niedobór estrogenów, zażywanie leków czy praca fizyczna, powodują osłabienie i niewydolność mięśni dna miednicy, a to w konsekwencji prowadzi do problemów z nietrzymaniem moczu, a w zaawansowanym stadium do obniżenia narządów w dolnej części podbrzusza. Najbardziej skuteczny i nieinwazyjny sposób uniknięcia powyższych dolegliwości, jakim jest trening dna miednicy, zalecany jest zarówno kobietom młodym, jak i starszym.
Trening dna miednicy przynosi bardzo dobre rezultaty w okresie okołoporodowym – przygotowuje krocze do porodu, a po porodzie pomaga zregenerować zmęczone i obciążone ciążą mięśnie. Jest nauką świadomego napinania i rozluźniania mięśni krocza, w celu ich wzmocnienia i poprawy elastyczności. Wykwalifikowany trener, poprzez wizualizacje, pomoże zrozumieć pacjentce jak ćwiczyć oraz jak dbać o dno miednicy na co dzień.

Prowadzące
Patrycja Baran
Patrycja BaranInstruktorka
Aleksandra Kąkol
Aleksandra KąkolInstruktorka / Trenerka personalna / Fizjoterapeutka
Przejdź do góry